Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu

Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich

W rozgrywanych dzisiaj kwalifikacjach sprintów Mistrzostw Polski w biegach narciarskich reprezentujący UKS Rawa Siedlce – Maciej Staręga zajął pierwsze miejsce.

W biegach pań, Anna Staręga, także z UKS Rawa Siedlce ukończyła kwalifikacje na 6tym miejscu ze stratą 14,79s do liderki. Na 11tym miejscu do mety przybiegła Aleksandra Prekurat ze stratą 19,48s, a Katarzyna Iskra zajęła 18te miejsce (31,08s straty do liderki).

Wszyscy zawodnicy awansowali do ćwierćfinału, który miał się rozegrać po godzinie 10tej, o wynikach będziemy informować na bieżąco.

UPDATE:
———————————-
ĆWIERĆFINAŁY:
Kobiety: Aleksandra Prekurat kończy zawody na 3 miejscu w swoim ćwierćfinale (czas 00:04:03,82s), Katarzyna Iskra zajmuje 4te miejsce (czas 00:04:30,42), Anna Staręga pewnie awansuje do półfinału zajmując drugie miejsce w swoim biegu z czasem 00:03:54,33.

Mężczyźni: Maciej Staręga nie ma sobie równych, pewnie wygrywa ćwierćfinał z czasem 00:03:13,67s.

UPDATE:
PÓŁFINAŁY:
Kobiety: Anna Staręga zajmuje 4te miejsce w biegu półfinałowym z czasem 00:03:53,67 (jako ciekawostkę można podać, że drugie miejsce zajęła w tym biegu Kornelia Marek, dwa lata temu zdyskwalifikowana po Igrzyskach Olimpijskich za używanie środków dopingowych). Anna Staręga awansuje z ostatnim czasem do ścisłego finału!

Mężczyźni: Maciej Staręga nie zawodzi, wygrywa półfinałowy bieg z czasem 00:03:19,78s i awansuje do biegu finałowego!