Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu

Maciej Staręga na podium Slavic Cup!

Zawodnik UKS Rawa Siedlce, Maciej Staręga, zajął w sobotę trzecie miejsce w sprincie stylem dowolnym na dystansie 1200m, podczas rozgrywanych w ostatni weekend zawodów Pucharu Kontynentalnego FIS Slavic Cup w słowackim Szczyrbskim Jeziorze.

Liczyłem dzisiaj na więcej, ale jak do tej pory forma jeszcze nie taka, o jakiej się marzy. Do tego w kość dała mi zbyt krótka przerwa pomiędzy półfinałem a finałem. Trasa bardzo dobrze przygotowana, tutaj w Szczyrbskim Jeziorze zima jest najlepsza jaką widziałem w tym sezonie… Jestem specjalistą od sprintów ale jutro powalczymy na 10 km. – powiedział po sobotnim występie zawodnik UKS Rawa Siedlce.

Pełne wyniki zawodów można zobaczyć pod tym adresem.

W niedzielnych biegach na 10km techniką klasyczną Marcin zajął 9te miejsce ze stratą 01:27,66.

Warto dodać, że w zeszłym sezonie Marcin Staręga zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej FIS Slavic Cup z dorobkiem 380 punktów i stratą zaledwie 29 do lidera.

W zawodach FIS Slavic Cup biorą udział zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Na podstawie: własne/pzn.pl/podhale-sport.pl