Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Nieudana ucieczka

Zarzut kradzieży usłyszał w minioną sobotę (14.05) 31–letni mieszkaniec Lublina, który dzień wcześniej został zatrzymany przez policjantów KMP w Siedlcach podczas nieudanej ucieczki ze sklepu jubilerskiego przy ul. Piłsudskiego, w którym dokonał kradzieży biżuterii.

W piątkowe popołudnie (13.05) około godz. 16.00 dyżurny siedleckiej komendy został telefonicznie powiadomiony przez właściciela sklepu jubilerskiego, że przed chwilą nieznany mężczyzna wykorzystując chwilową nieuwagę personelu sklepu skradł z gabloty dwa złote łańcuszki i uciekł. Właściciel, gdy zorientował się, jaki był cel wizyty podejrzanego mężczyzny, ruszył za nim. Dyżurny siedleckiej komendy utrzymując cały czas telefoniczny kontakt z pokrzywdzonym natychmiast skierował mu na pomoc patrol policji. Jak wynikało z telefonicznej relacji właściciela sklepu, złodziej kierował się w stronę znajdującego się nieopodal bazaru. Najprawdopodobniej tam chciał wmieszać się w tłum i zgubić ewentualny pościg. Jednak jego plany pokrzyżowali interweniujący funkcjonariusze, którzy zatrzymali go zanim dotarł do celu swojej ucieczki. Zatrzymanym sprawcą okazał się 31–letni mieszkaniec Lublina.

Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę około 3,5 tys. złotych. Jeden z łańcuszków odzyskano, natomiast drugi sprawca najprawdopodobniej wyrzucił widząc interweniujących funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwo otrzymał on karę 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat.

autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce