Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu

Maciej Staręga Mistrzem Polski w sprincie!

W rozegranych w dniu wczorajszych Mistrzostwach Polski w sprincie stylem klasycznym bezkonkurencyjny okazał się zawodnik UKS Rawa Siedlce – Maciej Staręga.

Wygrał eliminacje, ćwierćfinał, półfinał oraz finał, deklasując rywali, dobiegając z czasem 2.54:11 dystans 1300m i pokonując drugiego zawodnika o ponad 9 sekund!

W półfinale odpadł kolejny zawodnik siedleckiego klubu – Daniel Iwanowski, z czasem 3.04:60 zakończył udział w Mistrzostwach na 7 miejscu. W zawodach brali też dwaj inni zawodnicy UKS Rawa Siedlce, Patryk Borkowski został sklasyfikowany na 13tym miejscu (czas 3.08:69), a Damian Duk na 29tym (czas 3.22:33).

Tego samego dnia, odbyły się również mistrzostwa kobiet, barwy siedleckiego zespołu reprezentowała Joanna Bronisz, której udało się dotrzeć do półfinału i z 13tym miejscem ukończyć bieg z czasem 4.12:51.

Pełne wyniki zawodów dostępne na stronie PZN.

Aktualizacja: Maciej Staręga w dzisiejszym biegu na 10km techniką klasyczną wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski, tracąc do zwycięzcy tylko 10 sekund.