Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 28. lat nieprzerwanej działalności osiągnęli tak wiele, że można by obdzielić tym znacznie większe grono artystów. W tym miesiącu będziemy mogli przekonać się, że ich sukces jest zasłużony, gdyż wystąpią w Sali widowiskowej Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury.

Siedemnaście wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu. Kilka tysięcy koncertów w Polsce i w całej Europie, a nawet w Zimbabwe!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KBdDXFyJNQI[/youtube]

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium, a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak Szósta zero dwie, Blues mieszka w Polsce, John Lee Hooker czy Chory na bluesa. To wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych, a przede wszystkim człowiekiem Chorym na bluesa!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lqwrAextETQ[/youtube]

Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Wszyscy muzycy używają wzmacniaczy, lecz grają wyłącznie na instrumentach akustycznych. Zespół z łatwością nawiązuje kontakt ze słuchaczami zyskując akceptację tych, którzy o polskim bluesie wyrażają się sceptycznie.

Data: 1 grudnia, godz. 19.00,
Miejsce: Sala Widowiskowa Podlasie, ul. Sienkiewicza 63
Bilety: 15 zł – w przedsprzedaży, 20 zł – w dniu koncertu.

Na podstawie: MOK Siedlce