Siedlce

Sytuacja epidemiologiczna na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego związana z COVID-19 z dnia 24 września 2020 rokuPrzetarg na Stadion przy ulicy Wojskowej rozstrzygnięty!

Obyło się bez niespodzianek, zgodnie z oczekiwaniami stadion przy ulicy Wojskowej/Katedralnej kupiło Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus.

Dzięki czemu, do jednego właściciela będą należały wszystkie działki w obrębie ulic Piłsudskiego, Wojskowej i Katedralnej. Należy także odnotować fakt, iż do przetargu przystąpiła tylko jedna firma. Czy wynika to ze słabego zainteresowania naszym regionem ogólnopolskich inwestorów, czy może z faktu kupna przez Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus kilka miesięcy temu budynku po byłym NBP, tego nie wiemy. Nabywcy gratulujemy i oczekujemy szybkiej budowy Galerii Handlowej zgodnie z wytycznymi Miasta Siedlce.

AKTUALIZACJA: Jak można przeczytać na stronie UM, PBKS zapłaci 30,3miliona zł za teren po był stadionie, planuje także podbudować w tym miejscu galerię handlową o powierzchni użytkowej około 35-38tyś m2. Inwestycja zostanie podzielona na kilka etapów, zakończenie budowy pierwszego etapu jest planowane na 2013 rok.