Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Za parkowanie pod blokiem będzie można otrzymać mandat

4go września wchodzi w życie nowelizacja kodeksu drogowego, która to pozwala Policji jak i Straży Miejskiej na karanie kierowców na drogach wewnętrznych, parkingach osiedlowych, parkingach pod sklepami.

Jak można przeczytać na stronach tvn24.pl, ma być dużo bezpieczniej na osiedlowych drogach i sklepowych parkingach oraz surowiej dla kierowców, którzy łamią przepisy kodeku drogowego, dzięki temu, że Policja i Straż Miejska będzie mogła takich kierowców w końcu karać.

Od jutra także obowiązują też nowe zasady przepadku aut usuniętych z drogi. Więcej aut będzie trafiało także na parkingi policyjne, teraz będzie można odholować auto między innymi za samochód pozostawiony w miejscu zabronionym, utrudniający, blokujący przejazd, oraz także za parking na miejscu dla niepełnosprawnych bez ważnego zezwolenia (dotyczy to także oczywiście aut parkujących na drogach osiedlowych/wewnętrznych i parkingach prywatnych pod sklepami, czy marketami. Podoba kara może spotkać także pojazdy, których wymiary, bądź masa przekracza dozwolone w konkretnym obszarze, czy drodze. Dodatkowo, po trzech miesiącach, nieodebrane auta będą ulegały przepadkowi na rzecz danego powiatu, o czym będzie decydował sąd.