Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Bezpieczne wakacje zakończone certyfikatem

30go sierpnia, w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2010” policjanci KMP w Siedlcach oraz dyrekcja WORD w Siedlcach w ramach akcji „Młodzi bezpieczni w ruchu drogowym” wręczyli uczestnikom kursu na kartę motorowerową certyfikaty potwierdzające pomyślne jego ukończenie.

Akcja „Bezpieczne wakacje na motorowerze” kierowana była do dzieci, które chcą legalnie poruszać się po drogach. Szacuje się, że tylko co dziesiąte dziecko ma kartę motorowerową. Nie wszystkie szkoły natomiast mają warunki lokalowe, sprzęt i przygotowanych do tego typu zajęć instruktorów. Kursy więc organizowane są przez nie sporadycznie. Poprzez tego rodzaju akcje można w dzieciach wyrabiać odpowiednie nawyki komunikacyjne. Jest to również „zabijanie” tzw. wakacyjnej nudy. Zorganizowany przez siedlecką komendę kurs składał się z dwóch części; teoretycznej i praktycznej. Zajęcia w jego ramach prowadzili głównie policjanci i instruktorzy WORD Siedlce. Na wczorajszym (30.08) podsumowaniu kursu jego uczestnikom wręczono certyfikaty potwierdzające jego ukończenie. Na podstawie tych certyfikatów szkoły wydadzą karty motorowerowe wraz z nowym rokiem szkolnym 2010/2011.
Pomimo ogromnego zainteresowania ze względów logistycznych ilość uczestników musiała być ograniczona. Wczorajszą turę kursu ukończyło 50 osób. Zainteresowanie przygotowaną przez KMP w Siedlcach formą letniego wypoczynku wskazało na bardzo duże społeczne zapotrzebowanie takimi działaniami, bo bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce