Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu




Kontrowersji nie będzie

Dyskoteki w Siedlcach nie będą zamykane po 23.00 (przynajmniej na razie), Rada Miasta Siedlce, odrzuciła na dzisiejszej sesji, kontrowersyjny projekt uchwały.

Przypomnijmy, że kilka dni temu na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pojawił się projekt ustawy nakazującej zamykanie „lokali dyskotekowych” po godzinie 23.00 oraz tak zwanych „ogródków gastronomicznych” o tej samej porze (które działają w okresie od kwietnia do października).

Tytuł projektu uchwały miał brzmienie : W sprawie ustalenia godzin otwierania i zamykania dyskotek oraz ogródków gastronomicznych na terenie Miasta Siedlce.

§ 1 projektu Uchwały otrzymuje brzmienie:
1. Dyskoteki na terenie Miasta Siedlce mogą być czynne od godziny 6.00, nie dłużej niż do godziny 23.00.
2. W okresie od kwietnia do października zorganizowane na wolnym powietrzu tzw. „ogródki gastronomiczne” mogą funkcjonować od godziny 6.00 do godziny 23.00.

W uzasadnieniu można było przeczytać: Wprowadzenie przepisu o ustaleniu godzin otwierania i zamykania dyskotek oraz tzw. „ogródków gastronomicznych” na terenie Miasta Siedlce jest spowodowane zakłócaniem ciszy nocnej przez opuszczających dyskoteki oraz ogródki gastronomiczne zorganizowane na świeżym powietrzu. Na ulicach kontynuowane są zabawy, wszczynane awantury, słychać głośną muzykę wydobywająca się z radioodbiorników samochodowych, głośne śpiewy, zanieczyszczane jest też otoczenie . Powoduje to liczne interwencje i skargi okolicznych mieszkańców. Służby porządkowe pomimo szczególnego monitorowania tych miejsc nie są w stanie w pełni zapewnić porządku i bezpieczeństwa
mieszkańcom.

Jak widać Radni poszli po rozum do głowy i nie chcieli głosować nad wprowadzeniem go w życie. Prezydent Wojciech Kudelski (pomysłodawca uchwały) dodał, że uchwała miała być prowokacją z jego strony, aby skłonić Radnych, a także całe Miasto do dyskusji na temat bezpieczeństwa w Siedlcach oraz chuligaństwa. No cóż, dyskusje na pewno były, aczkolwiek niezbyt pochlebne Prezydentowi. Z drugiej strony, jak to mawiają… nie ważne jak się mówi..byle się mówiło…

Przy okazji komendant policji, Marek Fałdowski, przedstawił Radzie Miasta Siedlce założenia programu „ZERO TOLERANCJI dla chuligaństwa oraz wandalizmu w Mieście„, wedle, którego w mieście, szczególnie w godzinach wieczornych, w pobliżu pubów, klubów i dyskotek pojawi się więcej patroli policyjnych umundurowanych oraz po cywilnemu, będą także psy tropiące narkotyki, patrole piesze i drogowe kontrolujące pijanych kierowców i tych będących pod wpływem odurzenia narkotykowego.