Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Zatrzymano sprawców napadu na bank w Siedlcach!

Wczoraj (24.08) policjanci pionu kryminalnego siedleckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na jedną z placówek bankowych znajdujących się w centrum Siedlec. Napad miał miejsce 2 sierpnia około godz. 15.50. Sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Wtedy to właśnie do jednego z banków znajdujących się w centrum Siedlec weszło dwóch zamaskowanych kominiarkami mężczyzn. Napastnicy przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali obsługę banku, a następnie skradli pieniądze i zbiegli z miejsca zdarzenia. Wczoraj, 24go sierpnia, po równych trzech tygodniach intensywnego śledztwa policjanci pionu kryminalnego siedleckiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu siedleckiego. Są to mężczyźni w wieku 34 i 32 lat.

W chwili obecnej na wniosek sądu, zatrzymani będą przebywać w policyjnym areszcie. Jeden z zatrzymanych usłyszał już zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dodatkowo jak się okazuje, drugi z zatrzymanych był także sprawcą napadu na bank w Sokołowie Podlaskim.

Podczas przeszukania ich mieszkań policjanci zabezpieczyli wiatrówkę, pistolet sygnałowy i atrapę broni oraz kominiarki i część zrabowanej gotówki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, resztę pieniędzy sprawcy wydali na hazard, tj. automaty i zakłady sportowe. Za popełnione przestępstwo grozić im może do 12 lat pozbawienia wolności.

autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce

Odpowiedź do artykułu “Zatrzymano sprawców napadu na bank w Siedlcach!