Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Wypadek na torach pod Sabinką

Wczoraj (23.08) na szlaku kolejowym Siedlce – Warszawa w okolicach podsiedleckiej stacji Sabinka doszło do tragicznego wypadku kolejowego. Około godz. 22.15 pociąg pośpieszny relacji Warszawa – Mińsk Białoruski śmiertelnie potrącił mężczyznę przebywającego w rejonie torowiska.

Około godz. 22.15 dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony przez dyżurnego ruchu PKP w Siedlcach o tragicznym wypadku, do którego doszło w okolicach stacji kolejowej Sabinka. Jak wynika ze wstępnie zebranych informacji, maszynista pociągu pośpiesznego relacji Warszawa – Mińsk Białoruski poruszając się w kierunku Mińska zauważył na torowisku mężczyznę, który prowadząc rower szedł pomiędzy torami. Pomimo natychmiastowej reakcji maszynisty doszło do potrącenia tego mężczyzny przez skład pociągu. Pieszy poniósł śmierć na miejscu. Ofiarą jest wyglądający na około 30 lat mężczyzna o nieustalonej do chwili obecnej tożsamości.

Pracujący przy tej sprawie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia oraz zmierzają do ustalenia tożsamości ofiary. Maszynista prowadzący skład pociągu był trzeźwy.

autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce