Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Wyłudził towar na przyjęcie dla ważnych gości

Na niecodzienny pomysł wpadł mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego. Aby wyłudzić towar ze sklepu wymyślił, że musi przygotować przyjęcie dla ważnych gości. Niezbędny towar, dostał ze sklepu „na kreskę”. Teraz będzie musiał zapłacić za zakupy.

Wczoraj (11.08) rano do sklepu spożywczego przyszedł mężczyzna. Oświadczył, że pracuje w pobliskiej szkole. Prowadzą tam różne prace remontowe i przed chwilą dostali telefon o przyjeździe ważnych gości z samorządu. Aby ich właściwie podjąć gościną, muszą szybko przygotować przyjęcie. Potrzebował niezbędnych produktów. Nie miał pieniędzy, ale po odjeździe gości, należności miały być uregulowane. W trakcie zakupów udawał, że rozmawia przez telefon, koordynując przygotowania i zlecając zakup szampanów dla gości.

Po pobraniu towaru z długiej listy zakupów, wyszedł w kierunku szkoły, gdzie miało się odbyć przyjęcie. Czas mijał, a do sklepu nikt nie zgłosił się z zapłatą za towar. Sprzedawczyni, postanowiła powiadomić Policję.

Opisany rysopisem mężczyzna, był dobrze znany dzielnicowemu. Bardzo szybko udało się do niego dotrzeć. Kilka dni wcześniej został złapany na kradzieży sklepowej. Wtedy ukradł butelkę wódki. Na swoim koncie, kradzieży takich miał jeszcze wiele więcej. Wartość kradzionych towarów w sklepach samoobsługowych, niejednokrotnie sięgała kilkuset złotych.

Niestety, towar, który został pobrany na gościnę, operatywny mężczyzna już posprzedawał za kwoty znacznie niższe, od cen detalicznych. Teraz będzie musiał pokryć należność sprzedawczyni, lecz tym razem według jej cennika. Oprócz tego, nie minie go odpowiedzialność karna.

Autor: asp.szt. Sławomir Tomaszewski, KPP Sokołów Podlaski