Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Lekarka podejrzana o korupcję

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zatrzymali lekarkę jednego z siedleckich szpitali. Zebrane dowody pozwoliły na doprowadzenie kobiety do Prokuratury Okręgowej w Siedlcach i przedstawienie jej dziewięciu zarzutów dotyczących korupcji.

Postępowanie prowadzone przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą siedleckiej KMP, poprzedzone zostało wielomiesięcznymi przygotowaniami. Lekarka podejrzana jest o przyjmowanie korzyści majątkowych od pacjentów i ich rodzin, w zamian za leczenie i przyśpieszenie procedur związanych z przeprowadzaniem badań lekarskich. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez siedlecką Prokuraturę Okręgową. Dowody zebrane przez policjantów z Zespołu dw. z Korupcją pozwoliły na przedstawienie przez prokuratora, lekarce dziewięciu zarzutów dotyczących korupcji.

Prokurator zastosował wobec zatrzymanej poręczenie majątkowe w wysokości 17 tysięcy zł. Za popełnione przestępstwa zatrzymanej lekarce, grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Policjanci zwalczający korupcję określają ta sprawę, jako rozwojową.

autor: st. sierż. Edyta Barycka, KMP Siedlce