Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Rally Mińsk Mazowiecki 2010

BURMISTRZ MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI i AUTOMOBILKLUB CENTRUM serdecznie zaprasza wszystkich miłośników sportu samochodowego, pragnących spędzić weekend w sympatycznej sportowej atmosferze w dniach 26-27.06.2010r do udziału w XIV edycji „RALLY MIŃSK MAZOWIECKI 2010” o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI

# Rajd z uwagi na rangę jest również: IV Rundą Samochodowych Mistrzostw Pucharu APC
# IV Rundą Pucharu „TEDEX WRC”
# III Rundą Pucharu „TEDEX 126p”

Zgodnie z tradycją składał się będzie z dwóch etapów. Próby, przeprowadzone zostaną na wydzielonych, zabezpieczonych, placach i parkingach, wyłączonych z ruchu, o nawierzchniach utwardzonych (asfalt, beton, bruk, kostka), czytelnych rysunkach, o maksymalnie dopuszczalnych długościach, zmiennej charakterystyce.

W imprezie może wystartować praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy, pilota z ukończonym 18 rokiem życia, zarejestrowany samochód z ważnym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC i NW, dwa kaski ( mogą być typu motocyklowego ) oraz, oczywiście żyłkę sportową . Oprócz rywalizacji sportowej, przyjemnego spędzenia czasu, jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji zarówno w klasach uzależnionych pojemnością silnika, jak i klasyfikacji generalnej.

Trasa podzielona jest na dwie sekcje (etapy):

PROGRAM IMPREZY:
# 26 CZERWCA BR. (SOBOTA), 1 sekcja: Mińsk Mazowiecki, przy trasie krajowej nr.2 i E-30 – parking przy stacji BP i Salonu Citroena. Godz.10.00 start do imprezy. – Na około 60 kilometrowej trasie na terenie Mińska Mazowieckiego i okolic (Grzebowilk, Janów) rozegranych zostanie 11 prób sportowych, poprzedzonych punktami kontroli czasu. Tradycyjnie będą nowe próby oraz te sprawdzone. W tym dniu odbędzie się rywalizacja o PUCHAR STAROSTY MIŃSKIEGO i WÓJTA GMINY MIŃSK MAZOWIECKI, dla załogi, która osiągnie najlepszy wynik z prób rozegranych na terenie gminy i powiatu.

# 27 CZERWCA /NIEDZIELA/ II SEKCJA – WIDOWISKOWA:
– KOŚCIUSZKI – PARKINGI – RONDO. GODZ. 11.00 – 15.00
– PARADA – PRZEJAZD UCZESTNIKÓW W KOLUMNIE ULICAMI MIASTA, ZŁOŻENIE WIĄZANKI KWIATÓW POD POMNIKIEM KONSTYTUCJI 3-EGO MAJA.
– „SUPER PRÓBA” O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI
– „GRAND PRIX” O PUCHAR PREZESA AUTOMOBILKLUBU CENTRUM
– WYSTAWIENNICTWO FIRM WSPIERAJĄCYCH IMPREZĘ, POKAZY, PROMOCJE.
– EKSPOZYCJA SAMOCHODÓW MARKI: CITROEN, CHEVROLET, FIAT, HONDA, KIA, MAZDA. OPEL, SKODA, VOLKSWAGEN, POŁĄCZONA Z PREZENTACJĄ NAJNOWSZYCH MODELI
– POKAZY SPRAWNOŚCI NA MOTORACH I SKUTERACH
– POKAZY SPORTOWCÓW, WYSTĘPY ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH, TANECZNYCH I WIELE INNYCH ATRAKCJI
– AKCJA „BEZPIECZNE WAKACJE” WSPÓLNIE Z POLICJĄ DLA MŁODZIEŻY ZORGANIZOWANE ZOSTANĄ KONKURSY Z NAGRODAMI ZE ZNAJOMOŚCI PRZEPISÓW PRAWA RUCHU DROGOWEGO.
– UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE IMPREZY Z UDZIAŁEM WŁADZ MIASTA, POWIATU, SPONSORÓW I ZAPROSZONYCH GOŚCI.
– PRZEWIDZIANE JEST WIELE INNYCH ATRAKCJI. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Puchar Tedex WRC i Puchar Tedex 126p.
Wszystkich zainteresowanych informujemy, że w dalszym ciągu jest możliwość zgłoszenia się do udziału w cyklu Pucharu Tedex WRC (pula nagród 10 000 zł) i Pucharu Tedex 126p. (pula nagród 3000 zł) Warunkiem uczestnictwa jest spełnienie warunków zawartych w regulaminach tych imprez. Serdecznie zapraszamy

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie ważnego prawa jazdy, samochodu z ważnym przeglądem technicznym, aktualnym ubezpieczeniem OC i NNW, Pilota, który ukończył 18 lat, 2 kasków, oraz chęć spędzenia wolnego czasu w miłej, towarzyskiej sportowej atmosferze.

Samochody dopuszczone do udziału w KJS zostaną podzielone na klasy wg. pojemności skokowej silnika:
# Klasa 0 – do 1000 ccm włącznie
# Klasa 1 – powyżej 1000 ccm do 1150 ccm włącznie
# Klasa 2 – powyżej 1150 ccm do 1400 ccm włącznie
# Klasa 3 – powyżej 1400 ccm do 1600 ccm włącznie
# Klasa 4 – powyżej 1600 ccm do 2000 ccm włącznie
# Klasa Open – powyżej 2000 ccm
# Grupa RWD (Samochody napędzane tylko na tylną oś) z wyłączeniem klasy Gość.
# Klasa Gość – Zawodnicy z licencją, samochody bez podziału na poj. silnika. Klasa Gość klasyfikowana jest jedynie tylko w swojej klasie – Dopuszcza się start na oponach przeznaczonych do sportu. Zawodnicy Automobilklubu Centrum z ważną licencją sportową kierowcy i opłaconą składką członkowską za 2010r. wpisowe na daną rundę – 50 zł. Jest to forma pomocy Zarządu Klubu w umożliwieniu im treningu techniki jazdy z akcentem rywalizacji sportowej.

Dodatkowe podziały:
# „Puchar Pań” min. 3 załogi – kobieta kierowcą (Pilot może być płci odmiennej) – będzie prowadzona klasyfikacja roczna.
# „Puchar Dziennikarzy” – min 3 załogi – za kierownicą dziennikarz z wyłączeniem klasy Gość (Pilot może być osobą postronną) – będzie prowadzona klasyfikacja roczna

Klasę, Grupę stanowi min. 5 samochodów. W przypadku braku klasy samochody zostają włączone do klasy bezpośrednio wyższej. Jeżeli brak jest klasy Open, klasy te liczone są tylko w klasyfikacji generalnej imprezy ale punkty do klasyfikacji sezonu są zaliczane wg frekwencji klasy Open.
Samochody posiadające silniki z turbo doładowaniem zostaną dopuszczone do startu w klasie pojemnościowej wynikającej z pomnożenia nominalnej pojemności silnika:
– z zapłonem Zi x współczynnik 1,7
– z zapłonem ZS (diesel) x współczynnik 1,5
(zgodnie z załącznikiem „J” FIA).

Wpisowe: 150zł/Załoga
Kierowcy samochodów Fiat 126 z oryginalnymi silnikami 600, 650, 652 ccm i Fiat 126 Bis z oryginalnym silnikiem o pojemności 703 ccm – Wpisowe 100 zł za kolejne dwie rundy płatne z góry (po 50 zł każda) organizowane w cyklu RSMPAPC. W przypadku nie wystartowania w II drugiej opłaconej już rundzie wpisowe przepada. Po wystartowaniu danego kierowcy w czterech rundach wpisowe wynosi za każdą następną rundę – 50 zł.
Wpisowe w dniu imprezy przed startem: 250zł/Załoga
# Zawodnicy posiadający licencje sportu samochodowego zrzeszeni w naszym Klubie z opłacona składką na rok 2010, będą brali udział w całym sezonie w naszych imprezach w klasie „GOŚĆ” na preferencyjnych warunkach tj. symbolicznym wpisowym – 50 zł. Jest to forma pomocy w umożliwieniu im doskonalenia techniki jazdy z akcentem rywalizacji.

Dla załóg spoza Warszawy proponujemy wysłanie zgłoszenia poprzez formularz na Naszej stronie, wpłatę wpisowego przelewem na nasze konto (nr. konta dostępny jest w formularzu zgłoszeniowym), telefoniczne zarezerwowanie numeru startowego w biurze imprezy lub na forum i załatwienie wszystkich formalności związanych ze startem w dniu imprezy.

Lista priorytetowa…

Zgłoszenia przyjmowane są:
www.ak-centrum.pl – Wyślij zgłoszenie…
lub:
Filia Automobilklubu na czas imprezy – Biuro Imprezy:
ul. Kazury 2/1 Warszawa Ursynów.
w godz. 16.00 – 19.00,
tel. (22)409-80-81, 0-502-735-939

Rezerwacja numerów startowych:
# Biuro Imprezy (może być telefonicznie) lub na forum:
# Forum…

Ważny Komunikat nr 2 – Przygotowanie samochodów do BK w firmie EMTI – Bezpłatne korzystanie z podnośnika !!!
Mapka dojazdu do firmy EMTI

# Piątek w godz: 19:00 – 21:00 EMTI
www.emti.net.pl – kliknij
Mapka dojazdu do firmy EMTI
Przyjmowanie ostatnich zgłoszeń, wydawanie dokumentów dla załóg z Warszawy.

# Piątek w godz: 19:00 – 21:00 EMTI
Badanie kontrolne.

Regulamin – Puchar TEDEX WRC…
Regulamin – Puchar TEDEX 126p…

# Sobota w godz: 9:00 – 10:00 Mińsk Mazowiecki – Parking przy stacji BP przy drodze krajowej nr. 2
Wydawanie dokumentów, Badanie kontrolne nr.2.
Badanie kontrolne nr.2 (sobota) dla załóg z Warszawy – Dodatkowa opłata 50 zł.
10:00 Start I zawodnika.

# Niedziela godz. 10.00 – 15.00 – Kościuszki: „SUPER PRÓBA”

Komunikat nr 1 …
Komunikat nr 3 – Noclegi …

Informacje dodatkowe: 0-602-25-95-90, 0-501-713-180

Wszelkie pytania proszę kierować na adres e-mail automobilklub@ak-centrum.pl lub na Naszym forum.

Planujemy również zrobić wyniki live na stronie podczas trwania KJSu.

Serdecznie zapraszamy Organizatorzy. Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki, Automobilklub Centrum

źródło: ak-centrum.pl/