Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Potrąciła 5latka samochodem

Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku do jakiego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Wylany, gm. Trzebieszów. 28-letnia kierująca volkswagenem potrąciła 5-letniego chłopca, który wyjechał rowerkiem z podwórka na jezdnię. Dziecko zostało przewiezione do szpitala. Kierująca wiozła czwórkę dzieci i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 17:00. Dyżurny komendy został powiadomiony przez ojca dziecka, że jego 5-letni syn wyjechał rowerkiem z podwórka na drogę. Tam został potrącony przez samochód a kierująca nim kobieta odjechała z miejsca wypadku. Dziecko doznało obrażeń ciała i zostało przewiezione do szpitala na badania.

Policjanci ustalili kto był sprawcą tego potrącenia. Jak się okazało, kierującą olkswagenem była 28-letnia mieszkanka gminy Trzebieszów, która wiozła do domu czwórkę swoich dzieci. Kobieta tłumaczyła, że po potrąceniu 5-latka, zatrzymała się i porozmawiała z chłopcem. Uważając, że nic mu się nie stało pojechała do domu.

Funkcjonariusze ustalili, że 28-latka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jak stwierdziła, w ubiegłym roku ukończyła kurs prawa jazdy i od tego czasu ośmiokrotnie przystępowała do egzaminu jednak bez sukcesu. Była trzeźwa.

na podstawie: KWP Lublin