Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
XXIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej

Tegoroczny Festiwal rozpocznie się 27 maja o godzinie 17:00 „Koncertem Wspomnień” na Placu Sikorskiego. Wystąpią na nim byli uczestnicy i laureaci siedleckich Festiwali jak Urszula Chruściel (Furman), Anna Boruta (Mazurek), Anna Sosna czy Urszula Somla oraz zespół wokalny z I LO w Siedlcach.


Akompaniować będzie orkiestra pod dyrekcją Wojciech Ciekota, w którego skład wchodzą Marek Somla, Janusz Dudewicz Jerzy Politowski i Andrzej Wereda. Swój udział zapowiedział także Piotr Siwkiewicz. Koncert prowadził będzie hm Janusz Mazurek , który to był konferansjerem podczas pierwszych Festiwali w Siedlcach w latach siedemdziesiątych.

29 maja na miejskim amfiteatrze odbędą się przesłuchania konkursowe uczestników XXIX OFPH. W szranki staną przedstawiciele różnych Chorągwi ZHP (nie dotarły zgłoszenia z innych organizacji harcerskich) z trzech grup wiekowych: zuchy, harcerze i harcerze starsi, a z estrady popłyną piosenki o tematyce harcerskiej, turystycznej i obozowej.

30 maja w godzinach popołudniowych odbędzie się Koncert Galowy na którym wystąpią laureaci tegorocznego Festiwalu oraz Gość Specjalny zespół Bradeli z Radomia.

Z okazji Festiwalu:
– będzie powołana stacja okolicznościowa „SN30FPH” przez siedlecki Harcerski Klub Łączności SP5ZGO
– będzie wydawana Gazeta Festiwalowa,
– ukaże się Śpiewnik Festiwalowy,
– zostanie wykonana okolicznościowa pieczęć.

Podczas trwania Festiwalu
– będzie czynny sklepik harcerski,
– będzie pracował Zespół Fotograficzny, który wykona pamiątkowe fotografie
– gotowana będzie festiwalowa grochówka.

W tym roku Festiwal to nie tylko przesłuchania konkursowe. Dla zuchów i harcerzy z całego kraju zorganizowany zostanie Zlot Festiwalowy w Publicznym Gimnazjum Nr 3 , który trwać będzie od 28 do 30 maja. Mogą wziąć w nim udział harcerze bez względu na przynależność organizacyjną, tak jak w przesłuchaniach. Zgłoszenia na zlot można składać do 10 maja w Komendzie Hufca ZHP „Podlasie” ul. Zaręby 3 w Siedlcach.

W sobotni poranek 29 maja na Placu Sikorskiego harcerze rozbiją obozowisko i rozpalą ognisko. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Siedlec do wspólnego śpiewania przy gitarach.

XXIX OFPH jest imprezą otwartą, nieodpłatną. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

Czuwaj!

Komendant Festiwalu, phm Aneta Skarus

Więcej na stronie organizatorów.

źródło: MOK Siedlce