Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Zatrzymani włamywacze

Łosiccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamania do mieszkań i kradzieże w powiecie łosickim. Mężczyźni przyznali się do włamań. Zostali decyzją sądu aresztowani tymczasowo na trzy miesiące. Za ich czyny grozi im nawet 10 lat więzienia.

Początek długiego weekendu, jak też kolejne dni maja były dość pracowite dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, którzy w tym czasie odnotowali na swoim terenie kilka włamań do mieszkań i kradzieży.

Już następnego dnia po wolnym weekendzie policjanci zatrzymali jednego z podejrzewanych. Okazał się nim 22-latek. Następnego dnia został zatrzymany drugi z podejrzewanych mężczyzn – 30-letni. Zatrzymani są braćmi, mieszkańcami Białej Podlaskiej. Przyznali się już do kilku kradzieży i włamań na terenie powiatu łosickiego. W przeszłości byli karani za podobne przestępstwa. Przy zatrzymanych zabezpieczono dużą kwotę pieniędzy. Zostali osadzeni w areszcie, a po przesłuchaniu przez prokuratora Sąd Rejonowy w Siedlcach zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy na trzy miesiące.

Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Łosice.

autor. asp. Tomasz Zalewski, KPP Łosice.