Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Z łomem po ryby

Wczoraj (28.02) około godz. 20. 45 patrolujący teren gm. Wiśniew funkcjonariusze zauważyli zaparkowany na poboczu pojazd, przy którym stał młody mężczyzna.

Policjanci postanowili sprawdzić, co on robi w tym miejscu. W czasie gdy zatrzymywali radiowóz, mężczyzna wsiadł do swojego samochodu i gwałtownie odjechał. Widząc takie zachowanie załoga radiowozu ruszyła za nim w pościg. Po kilkuset metrach uciekający samochodem został zatrzymany. Już po chwili policjanci ustalili, co było powodem jego zachowania. Okazało się, że mężczyzna ten wspólnie z dwoma innymi mężczyznami brał udział we włamaniu do pomieszczeń Gospodarstwa Rybacko – Agroturystycznego.

Jak wynika ze zgromadzonych informacji, sprawcy poprzez wyłamanie skobla w jednym z pomieszczeń magazynowych dostali się do jego środka i skradli stamtąd około 30 kg mrożonych ryb oraz 30 litrów benzyny. Ich przestępczy proceder został jednak przerwany przez interweniujących policjantów. Dwaj pozostali złodzieje na widok radiowozu zbiegli z miejsca włamania. Nie pozostawali jednak długo anonimowi. Podjęte przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do zatrzymania w ciągu kilku godzin jednego z nich. Drugi ukrywa się przed policjantami. Zatrzymani sprawcy to 22 i 35-letni mieszkańcy Siedlec. Grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom: Jerzy Długosz, KMP Siedlce