Siedlce

Sytuacja epidemiologiczna na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego związana z COVID-19 z dnia 24 września 2020 rokuZ łomem po ryby

Wczoraj (28.02) około godz. 20. 45 patrolujący teren gm. Wiśniew funkcjonariusze zauważyli zaparkowany na poboczu pojazd, przy którym stał młody mężczyzna.

Policjanci postanowili sprawdzić, co on robi w tym miejscu. W czasie gdy zatrzymywali radiowóz, mężczyzna wsiadł do swojego samochodu i gwałtownie odjechał. Widząc takie zachowanie załoga radiowozu ruszyła za nim w pościg. Po kilkuset metrach uciekający samochodem został zatrzymany. Już po chwili policjanci ustalili, co było powodem jego zachowania. Okazało się, że mężczyzna ten wspólnie z dwoma innymi mężczyznami brał udział we włamaniu do pomieszczeń Gospodarstwa Rybacko – Agroturystycznego.

Jak wynika ze zgromadzonych informacji, sprawcy poprzez wyłamanie skobla w jednym z pomieszczeń magazynowych dostali się do jego środka i skradli stamtąd około 30 kg mrożonych ryb oraz 30 litrów benzyny. Ich przestępczy proceder został jednak przerwany przez interweniujących policjantów. Dwaj pozostali złodzieje na widok radiowozu zbiegli z miejsca włamania. Nie pozostawali jednak długo anonimowi. Podjęte przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do zatrzymania w ciągu kilku godzin jednego z nich. Drugi ukrywa się przed policjantami. Zatrzymani sprawcy to 22 i 35-letni mieszkańcy Siedlec. Grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom: Jerzy Długosz, KMP Siedlce