Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
MPK przyspiesza

Zmiany w rozkładzie kursowania autobusów linii 3 i 4 wprowadził siedlecki MPK.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Siedlcach informuje swoich pasażerów, że zmianie ulega rozkład jazdy linii nr 3 i linii nr 4. Dotychczasowe kursy w cyklu co 20 minut zostają zmienione. Od dnia 1 marca autobusy wymienionych linii kursowały będą w cyklu co 15 minut.

Zmiana ta możliwa jest dzięki decyzji Prezydenta Miasta Siedlce, który podpisując z MPK umowę o świadczenie usług komunikacji miejskiej w Mieście Siedlce, zobowiązał się nie tylko do zwrotu kosztów refundacji ulg przewozowych obowiązujących w Siedlcach, ale również do pokrycia uzasadnionych strat na działalności przewozowej. Precyzyjne rozliczenie kosztów przewoźnika umożliwia system Siedleckiej Karty Miejskiej. Dzięki temu instrumentowi służby finansowe Miasta mogą rozliczyć Spółkę, wykazać rzeczywiste przychody i poniesione koszty oraz na tej podstawie wyliczyć właściwy poziom dotacji.

W związku z powyższym, jeszcze raz zwracamy się do naszych pasażerów o korzystanie z systemu Biletu Elektronicznego co ma istotny wpływ na poziom dofinansowania komunikacji przez Samorząd, a co za tym idzie – na jakość autobusów, wiat przystankowych i częstotliwość kursów.

Nowy rozkład można sprawdzić na stronie MPK tutaj.