Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Arsenał ujawniony w czasie pożaru

Wczoraj (01.03) ok. godz. 4.30 rano dyżurny komendy został powiadomiony o pożarze, który wybuchł w jednym z mieszkań znajdujących się w budynku socjalnym przy ul. Geodetów w Siedlcach.

Na miejsce niezwłocznie wspólnie z innymi służbami ratunkowymi udali się policjanci. Dzięki błyskawicznej akcji ratunkowej nie dopuszczono do rozprzestrzenienia się pożaru na pozostałe pomieszczenia. Uczestniczący w akcji ratunkowej policjanci, wspólnie ze strażakami dokonali jednak niecodziennego odkrycia. Otóż 49-letni właściciel lokalu w specjalnej skrytce przechowywał ponad 450 sztuk amunicji różnego kalibru. Ponadto funkcjonariusze znaleźli lunetę optyczną i broń. Wszystkie te akcesoria posiadane były nielegalnie. Znalezione przedmioty zostały zabezpieczone. Teraz śledczy będą ustalać jak mężczyzna wszedł w posiadanie zabezpieczonych przedmiotów i do jakich celów miały być przeznaczone.

Szybka akcja policji i straży pożarnej prawdopodobnie pozwoliła uniknąć dużej tragedii. Nielegalna kolekcja amunicji siedlczanina mogła w każdej chwili wybuchnąć narażając tym samy ma niebezpieczeństwo pozostałych mieszkańców bloku. Właściciela lokalu zatrzymano do wyjaśnienia. W najbliższym czasie 49-latek usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Przestępstwo to zagrożone jest kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce