Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Próbowali ukraść Tico

Wczoraj (23.02) policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch 23-letnich mieszkańców pow. siedleckiego. Mężczyźni ci próbowali skraść daewoo tico zaparkowany przy ulicy Osiedlowej w Siedlcach. Obydwaj sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Jak ustalono, nie było to jedyne przestępstwo popełnione przez zatrzymanych tej nocy. Za czyny te grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (23.02) około godz. 2.00 w nocy patrolujący miasto policyjni wywiadowcy na parkingu przy ul. Osiedlowej w Siedlcach zauważyli młodego, podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co o tej porze może on robić w tym miejscu. Gdy policjanci ruszyli w jego kierunku, mężczyzna na ich widok zaczął uciekać. W pościg za nim ruszył jeden z wywiadowców. Uciekający nie docenił sprawności policjanta. Po około półkilometrowym sprincie został dogoniony i obezwładniony. Podczas interwencji okazało się, że uciekinier nie był sam. Jego kompan, którego zatrzymał drugi z wywiadowców, próbował w tym czasie uruchomić na parkingu samochód. Na miejsce zdarzenia skierowano dodatkowy patrol policji.

Obecni tam funkcjonariusze ujawnili dwa inne auta, w których były wybite szyby. Przy zatrzymanych znaleziono pochodzące z tych włamań radioodtwarzacze. Sprawcami okazali się dwaj 23-letni mieszkańcy pow. siedleckiego. W czasie interwencji ustalono również, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Siedlcach do odbycia kary dwóch lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności za popełniony wcześniej rozbój. Obydwaj zostali przewiezieni do siedleckiej komendy, gdzie osadzono ich w policyjnym areszcie. Sprawcy odpowiedzą teraz za trzy przestępstwa kradzieży z włamaniem, za które grozić im będzie do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach