Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Pijany nożownik w areszcie

Tuż po północy 21 lutego policjanci z wydziału patrolowo – interwencyjnego zatrzymali w czasie ulicznej awantury 21-letniego mieszkańca pow. siedleckiego. Sprawca zaatakował innego młodego mężczyznę nożem i ranił go w twarz. Przebywający w policyjnym areszcie napastnik odpowie w najbliższym czasie za przestępstwo uszkodzenia ciała, za które grozić mu będzie do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (21 lutego) zaraz po północy jedna z załóg policyjnych patrolujących miasto w rejonie budynku dworca PKP przy Placu Zdanowskiego w Siedlcach zauważyła grupę szamoczących się młodych mężczyzn. Policjanci zareagowali natychmiast. Podczas interwencji ustalono, że trzech młodych mieszkańców pow. siedleckiego przyjechało do baru, znajdującego się w budynku PKP, na hamburgery. Okienko, przez które prowadzona jest sprzedaż znajduje się na zewnątrz budynku. Cała trójka stojąc na ulicy oczekiwała na realizacje złożonego zamówienia. Wtedy z budynku dworca wyszło trzech innych młodych mężczyzn.

Zachowywali się głośno i byli pod wyraźnym wpływem alkoholu. Gdy idąc chodnikiem zrównali się z oczekującymi na zamówienie, wtedy jeden z nich spojrzał na pokrzywdzonego i po słowach „co się gapisz” zadał mu cios nożem w usta. Zaatakowany czując, że został ranny nie stracił jednak zimnej krwi i zasłonił się przed kolejnym ciosem, jednocześnie wytrącając napastnikowi nóż z ręki. Powstałe zamieszanie zauważył policyjny patrol. Widząc interweniujących funkcjonariuszy i zdecydowaną obronę napadniętych dwaj kompani „nożownika” zbiegli z miejsca. Okazało się, że agresorem jest 21-letni mieszkaniec pow. siedleckiego, którego po obezwładnieniu przewieziono do policyjnego aresztu. W chwili zdarzenia był on kompletnie pijany, ponieważ jak ustalono to w czasie badania, w organizmie miał blisko 2,4 promila alkoholu.

Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono u niego ranę ciętą górnej wargi. Natomiast przebywający obecnie w policyjnym areszcie sprawca w najbliższym czasie odpowie za uszkodzenie ciała, za które grozić mu będzie do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach