Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Finał Konkursu „Bezpieczna Droga do Szkoły”

Przedwczoraj (27.01) w Publicznym Gimnazjum w Kotuniu (pow. siedlecki) odbył się powiatowy finał konkursu wiedzy o ruchu drogowym „Bezpieczna Droga do Szkoły”. W imprezie, która zorganizowana została pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego udział wzięło 260 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, reprezentujących 13 gmin powiatu siedleckiego.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, szczególnie podczas ich uczestnictwa w ruchu drogowym, który najczęściej dotyczy ich drogi do i ze szkoły to bardzo ważny obszar działalności profilaktycznej mazowieckiej policji. Na terenie powiatu siedleckiego działania profilaktyczne w tym zakresie podejmowali nie tylko policjanci ruchu drogowego, ale również dzielnicowi danego terenu gminy przypominając najmłodszym jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń drogowych. Zdobyta wiedza z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym została przez uczniów wykorzystana wczoraj (27.01) w czasie powiatowego finału konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego na czele z Panem Marszałkiem Adamem Struzikiem. Do organizacji włączył się również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz siedlecka Komenda Miejska Policji. Całość imprezy poprowadzona została przez Dyrektor Gimnazjum w Kotuniu Iwonę Miszczak oraz sekretarza gminy Sławomira Adamiaka. We wczorajszym finale wzięło udział 260 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów z terenu powiatu siedleckiego, którzy zmagali się w konkurencjach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W pierwszej fazie konkursu przeprowadzono test wiedzy. Wyłonieni w jego trakcie najlepsi uczniowie pod okiem komisji mieli możliwość zademonstrowania swoich umiejętności jazdy na rowerze na przygotowanym torze przeszkód. Zwycięzcy konkurencji w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych podzieleni na chłopców i dziewczynki z rąk przedstawiciela Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach Krzysztofa Zamyłko, dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach Jacka Kobylińskiego, komendanta Miejskiego Policji nadkom. Marka Fałdowskiego oraz Wójta Gminy Kotuń Jana Kucia, odebrali cenne nagrody rzeczowe w postaci rowerów, wież HI-FI oraz odtwarzaczy mp4. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne zestawy rowerowe. Wśród zwycięzców znaleźli się:

Szkoły Podstawowe – dziewczęta
I miejsce Joanna Stolarczyk drużyna gm. Domanice,
II miejsce Kamila Koć drużyna gm. Domanice,
III miejsce Ewelina Dorosz drużyna gm. Suchożebry.

Szkoły Podstawowe – chłopcy
I miejsce Artur Lański drużyna gm. Domanice,
II miejsce Daniel Niedziółka drużyna gm. Domanice,
III miejsce Marcin Tyszkiewicz drużyna gm. Wiśniew.

Gimnazja dziewczęta
I miejsce Katarzyna Fryske drużyna gm. Skórzec,
II miejsce Magdalena Mazur drużyna gm. Siedlce,
III miejsce Klaudia Malinowska drużyna gm. Domanice.

Gimnazja chłopcy
I miejsce Maciej Gdaczyński drużyna gm. Skórzec,
II miejsce Sebastian Cabaj drużyna gm. Domanice,
III miejsce Piotr Koć drużyna gm. Domanice.

Uczestnicy imprezy mogli również sprawdzić zasadę działania pasów bezpieczeństwa podczas zderzenia na symulatorze zderzeń oraz obejrzeć pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez strażaków z KM PSP w Siedlcach. Finał konkursu uatrakcyjniły występy przygotowane przez uczniów gimnazjum w Kotuniu.

Autor: kom. Jerzy Długosz, Oficer Prasowy KMP w Siedlcach