Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Aresztowano włamywaczy

Najbliższe 3 miesiące w areszcie tymczasowym spędzi dwóch mieszkańców Łukowa (woj. lubelskie). Mężczyźni w wieku 43 i 37 lat zostali aresztowani dzisiaj (29.01) w związku z włamaniem do sklepu spożywczego znajdującego się w jednej z miejscowości na terenie gm. Zbuczyn (pow. siedlecki).

Do przestępstwa doszło w nocy z 25/26 stycznia b. r. W czasie włamania sprawcy skradli towar o wartości około 12 tyś. złotych. W ręce policjantów wpadli już w dniu 26 stycznia. Za czyn ten grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

26 stycznia b. r. siedlecka komenda została powiadomiona o włamaniu do sklepu spożywczego w jednej z miejscowości na terenie gm. Zbuczyn. Jak ustalono, sprawcy po siłowym wypchnięciu okna znajdującego się na zapleczu sklepu weszli do jego środka, skąd skradli różnego rodzaju artykułu spożywcze i przemysłowe. Złodzieje, którymi okazali się dwaj mieszkańcy sąsiadującego z gm. Zbuczyn woj. lubelskiego, ze skradzionym towarem wrócili do miejsca zamieszkania. Nie podejrzewali, że ich przestępcze poczynania są już od pewnego czasu rozpracowywane przez policjantów z KPP w Łukowie. Funkcjonariusze z ich rodzimego miasta czekali tylko na właściwy moment do zatrzymania. Odpowiednia współpraca pomiędzy policjantami z dwóch sąsiadujących ze sobą województw doprowadziła do zatrzymania sprawców. Obydwaj mężczyźni 26 stycznia trafili do policyjnego aresztu.

W dniu dzisiejszym (29.01) decyzją siedleckiego sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Obecnie policjanci sprawdzają, czy zatrzymani mają związek z innymi tego typu przestępstwami odnotowanymi w ostatnim czasie przez KMP w Siedlcach. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce