Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Sprawcy rozboju ustaleni

W listopadzie ubiegłego roku policjanci z posterunku w Mordach (pow. siedlecki) zostali powiadomieni przez 47-letniego mieszkańca gminy, że 8 listopada około godz. 6.30, gdy wracał ciągnikiem rolniczym do swojego miejsca zamieszkania, został napadnięty i okradziony przez trzech nieznanych mu sprawców.

Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, jadąc ciągnikiem zauważył, że na jezdni leżą duże konary tarasujące drogę i uniemożliwiające przejazd. Pokrzywdzony zatrzymał więc ciągnik i zszedł z niego, aby usunąć zator. Wtedy z przydrożnych zarośli wybiegło trzech nieznanych mu mężczyzn. Napastnicy zaatakowali mężczyznę i pobili go, a następnie skradli mu dwa telefony komórkowe. Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci przystąpili do poszukiwania sprawców napadu. Zbierając informacje dotyczące tego zdarzenia policjanci wytypowali dwie osoby podejrzewane o jego popełnienie.

W związku z tą sprawą zatrzymano dwóch mieszkańców sąsiedniej gm. Wiśniew (pow. siedlecki). Zatrzymani mężczyźni, którzy są w wieku 23 i 46 lat, zostali rozpoznani przez pokrzywdzonego jako sprawcy. Teraz prowadzący śledztwo zmierzają do ustalenia trzeciego z nich. Zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce