Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Płonąca kontrabanda

W nocy z 16/17.01 około godz. 0.20 dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony o pożarze drewnianego domu jednorodzinnego znajdującego się w centrum miasta.

Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol policji. Jak ustalili funkcjonariusze pożar został opanowany przez strażaków w zarodku. Nadpaleniu uległy ściany działowe wewnątrz budynku przylegające bezpośrednio do przewodu kominowego. Prawdopodobną przyczyną pożaru była właśnie nieszczelność tego przewodu. Jednak w czasie trwania akcji funkcjonariusze wspólnie ze strażakami odkryli w niezamieszkałej części domu dwa specjalnie ukryte pomieszczenia, które były magazynami do przechowywania nielegalnych papierosów. Okazało się, że w tych nielegalnych magazynach przechowywano prawie 33 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W związku z tym odkryciem w policyjnym areszcie został zatrzymany 60-letni współwłaściciel posesji. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy. W czasie kolejnego przeszukania przeprowadzonego na terenie kraju w miejscu zamieszkania drugiego ze współwłaścicieli ujawniono 2 tys. paczek nielegalnych papierosów. Zatrzymany siedlczanin w najbliższym czasie odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozić mu będzie m. in. bardzo wysoka grzywna.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce, foto: KMP Siedlce