Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Pijany furiat w areszcie!

W policyjnym areszcie zatrzymano 29-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Mężczyzna ten 3 stycznia b. r. w czasie wywołanej przez siebie awantury dotkliwie pobił swoją 26-letnią konkubinę, nie zważając na fakt, że kobieta jest w 5 miesiącu ciąży.

Jednak, to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się zatrzymany w czasie incydentu. Atak jego furii zakończony został przez interweniujących policjantów, którzy obezwładnili go i przewieźli do policyjnego aresztu.

Jak wynika ze zgromadzonych w tej sprawie materiałów, przedwczoraj (03.01) w godzinach popołudniowych w jednej z podsiedleckich miejscowości 29-letni mieszkaniec Ostrowa Świętokrzyskiego zabrał właścicielowi domu, w którym wynajmował mieszkanie, bez jego wiedzy kluczyki do samochodu, a następnie nie zważając na to, że wcześniej spożywał alkohol ruszył na przejażdżkę. Przejażdżka nie trwała zbyt długo, mężczyzna po krótkim czasie wrócił samochodem na posesję, jednak auto było rozbite. Przed jego powrotem właściciel auta gdy stwierdził brak samochodu, domyślając się kto go zabrał, powiadomił o całym zdarzeniu siedlecką komendę. Dyżurny skierował na miejsce patrol policji. Tymczasem pijany mężczyzna po lakonicznym zakomunikowaniu właścicielowi, że auto jest rozbite, skierował się do wynajmowanych przez siebie pomieszczeń, gdzie przebywała jego 26-letnia konkubina. Tam sprawca bez żadnego konkretnego powodu rozpoczął z nią awanturę, w czasie której zaczął bić kobietę. Nie zwracał uwagi na fakt, że jest ona w 5 miesiącu ciąży. Widząc taki rozwój sytuacji w obronie bitej stanął 57-letni gospodarz. Wtedy cała agresja napastnika skupiła się na nim. Agresor chwycił leżący nóż i zadał zaatakowanemu kilka ran oraz dotkliwie go pobił. Atak „furii” 29-latka przerwali przybyli na miejsce policjanci. Mężczyzna został przez nich obezwładniony i przewieziony do policyjnego aresztu. Jak się okazało w czasie badania miał on ponad 2 promile alkoholu we krwi. Dzisiaj (05.01) usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała dwóch osób, krótkotrwałego użycia pojazdu, gróźb karalnych oraz kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Za przestępstwa te grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Jerzy Długoszm, KMP Siedlce, źródło: KWP Radom