Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Trzeźwa „Baśka”

4.12 w godzinach popołudniowych na głównych ulicach wylotowych z Siedlec policjanci przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Trzeźwa Baśka”.

Działania te miały na celu przede wszystkim prewencyjne oddziaływanie na kierowców, ponieważ jak wskazują nasze statystyki, zbyt wiele osób po wypiciu alkoholu siada za kierownicę, powodując w ten sposób ogromne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Podczas akcji skontrolowano 95 kierowców, z których aż 5 było pod wpływem alkoholu.

4 grudnia obchodziliśmy bardzo popularne w naszym kraju imieniny Barbary. Codzienna troska o bezpieczeństwo, w szczególności zaś bezpieczeństwo w ruchu drogowym, sprowokowała działania policjantów, którym nadano kryptonim „Trzeźwa Baśka”, jednak nazwa akcji nie wynikała z braku sympatii policjantów do szczęśliwych posiadaczek tego pięknego imienia. W przedsięwzięciu tym wzięli udział funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Siedlcach oraz WRD KWP zs. w Radomiu Sekcja Zamiejscowa w Siedlcach.

Na dwóch głównych arteriach wylotowych z miasta, tj. na ulicy Sokołowskiej i Warszawskiej zorganizowano punkty kontrolne, w których podczas działań sprawdzono pod względem trzeźwości 95 kierowców. Jak się okazało, aż 5 z nich było pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista ujawniony w czasie akcji miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Cała piątka odpowie w najbliższym czasie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Tego typu przedsięwzięcia mają na celu wyeliminowanie z ruchu jak największej ilości pijanych kierowców, którzy niosą zagrożenia dla innych użytkowników dróg. Podobne działania zaplanowano już na najbliższy okres. Znakomita większość kierowców poparła piątkową akcję siedleckiej „drogówki”.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce
źródło: KWP Radom