Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Sprawcy napadu na sklep zatrzymani

W sobotę w godzinach porannych siedleccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców napadu na sklep, do którego doszło w piątek (04.12) w godzinach popołudniowych na terenie Siedlec. Sprawcami okazali się dwaj młodociani mieszkańcy w wieku 15 i 17 lat.

Młodszy ze sprawców przebywa w policyjnej izbie dziecka w Warszawie, natomiast 17-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. O ich losie w najbliższym czasie zadecyduje sąd.

W piatek (04.12) około godz. 17.50, do jednego ze sklepów na terenie Siedlec weszło dwóch młodych chłopaków. Początkowo zachowywali się jak normalni klienci, zrobili drobne zakupy, lecz po zorientowaniu się, że w sklepie są sami z ekspedientką, jeden z nich wyciągnął nóż i przystawił go zaskoczonej kobiecie do szyi, żądając natychmiastowego wydania pieniędzy. Zaatakowana kobieta nie straciła jednak zimnej krwi i zasłaniając się ręka przed zranieniem, krzyknęła o pomoc w stronę zaplecza. Fakt ten wystraszył napastników, którzy nie kradnąc niczego zbiegli ze sklepu. Natychmiast po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu do pracy przystąpili policjanci pionu kryminalnego siedleckiej komendy.

Dzięki ich zaangażowaniu, krótko po napadzie uzyskano informacje, które pozwoliły na wytypowanie potencjalnych sprawców. Prowadzone w tej sprawie dalsze działania, pozwoliły na potwierdzenie informacji, że sprawcami są dwaj młodociani mieszkańcy Siedlec. Obydwaj zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy wczoraj (05.12) w godzinach porannych. Zgromadzone w sprawie dowody jednoznacznie potwierdzają, że to właśnie oni są sprawcami napadu. Są to dwaj młodociani mieszkańcy Siedlec w wieku 15 i 17 lat. Młodszy ze sprawców przebywa w policyjnej izbie dziecka w Warszawie, natomiast 17-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. O losie 15-latka w najbliższym czasie zadecyduje sąd dla nieletnich, natomiast wobec 17-latka siedlecka prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Decyzja w jego sprawie zapadnie na posiedzeniu sądu, które odbędzie się 7 grudnia. Przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce
źródło: KWP Radom