Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Skakali po samochodach

Dzisiejszej nocy (03.12) w policyjnym areszcie zatrzymano czterech młodych mężczyzn, którzy około północy będąc pod znacznym wpływem alkoholu uszkodzili stojącego na parkingu VW. Obecnie policjanci ustalają innych pokrzywdzonych, ponieważ okazało się, że to nie jedyny akt wandalizmu w ich wykonaniu. Za przestępstwo to grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (03.12) około godz. 0.15 w nocy dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony, że na jednym z parkingów osiedlowych w mieście grupa młodych mężczyzn skacze po samochodach. Natychmiast skierowano tam patrol policji. Dzięki błyskawicznej interwencji funkcjonariusze zatrzymali czterech młodych mężczyzn z wieku 19 i 20-lat. Są nimi mieszkańcy woj. lubelskiego i mazowieckiego, którzy przebywają w Siedlcach, ponieważ studiują na jednej z miejscowych uczelni.

Po zatrzymaniu przewieziono ich do komendy, gdzie potwierdzono, że są pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że w organizmach mają od 1,3 do 1,65 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyźni ci usłyszą zarzuty uszkodzenia mienia, a przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Jak ustalili pracujący przy tej sprawie policjanci, uszkodzenie VW nie jest jedynym aktem wandalizmu, jakiego dopuścili się wczoraj zatrzymani. W chwili obecnej ustalani są inni pokrzywdzeni ich chuligańskimi wybrykami.

Autor: kom. Jerzy Długosz KMP Siedlce
źródło: KWP Radom