Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Nieudana wyprawa włamywacza

Dzisiaj (02.12) około godz 2.30 w nocy policyjni wywiadowcy zatrzymali 18-letniego mieszkańca Siedlec. W czasie interwencji funkcjonariuszy 18-latek próbował uciec rowerem z parkingu, na którym dokonał włamania do samochodu. Obecnie przebywa on w policyjnym areszcie oczekując na zarzut przestępstwa kradzieży z włamaniem, za które grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (02.12) patrolujący Siedlce policyjni wywiadowcy otrzymali informację, że na jednym z parkingów osiedlowych w mieście przebywa podejrzany młody mężczyzna. Jak wynikało z przekazanych funkcjonariuszom informacji, mężczyzna podchodzi kolejno do zaparkowanych tam aut i najprawdopodobniej sprawdza, co znajduje się wewnątrz pojazdów. Wywiadowcy pojechali na wskazany parking. Już po chwili okazało się, że dotarli tam w samą porę. Podejrzany właśnie wyjeżdżał z parkingu rowerem. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania go, jednak gdy zorientował się, że ma do czynienia z policjantami próbował uciec.

Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że jest to 18-letni mieszkaniec Siedlec, który przed kilkoma minutami włamał się do samochodu dostawczego. Z pojazdu skradł radioodtwarzacz CD, głośniki samochodowe oraz radio CB. Wszystkie te przedmioty zostały odzyskane i wróciły do prawowitego właściciela. Sprawcę przestępstwa osadzono w policyjnym areszcie, gdzie obecnie oczekuje na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem. Jednak jak ustalono, nie jest to jedyne przestępstwo, jakiego ten młody mężczyzna dopuścił się w ostatnim czasie. Obecnie pracujący przy tej sprawie policjanci szczegółowo ustalają przebieg jego przestępczej działalności.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce