Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Caro Dance Mistrzami Świata

Tancerze Caro Dance Mistrzami Świata 2009r.
– Złoty medal – Mistrzostwo Świata – Duetów Show Dance Kuba Mędrzycki/Iza Orzełowska
– Złoty medal – Mistrzostwo Świata Grup Show Dance – Teatr Tańca Caro Dance „Carmen”
– Srebrny medal – I Wicemistrzostwo Świata – Solo Show Dance Seniorzy Kuba Mędrzycki

W dniach 22 – 28 listopada w Riesa (Niemcy) odbyły się Mistrzostwa Świata Dance Show – najbardziej prestiżowa impreza taneczna 2009r. Kategoria Dance Show to najtrudniejsza dyscyplina taneczna, w której najważniejsze elementy to; choreografia, technika taneczna, idea, akrobatyka, muzyka. Sukces w tej kategorii przynosi największy prestiż i uznanie. W mistrzostwach świata wystąpiło ponad 3700 tancerzy z 34 państw. Warunki prezentacji jakie stworzono dla tancerzy w Sachsen Arena były na najwyższym technicznym poziomie. Tancerze Caro Dance reprezentanci Polski do Riesa zawieźli swoje najnowsze choreografie przygotowane na ten sezon artystyczny, które zdobyły Mistrzostwo Polski 2009 r.

Ogromną furorę i aplauz publiczności zdobyła choreografia Teatru Tańca Caro Dance „Carmen”, która okrzyknięta została choreografią Mistrzostw. Tancerze Iwony Orzełowskiej zdobyli kolejny tytuł Mistrzów Świata w fenomenalnym stylu pokonując ponad 35 grup tanecznych z czterech kontynentów.

Wielkie emocje towarzyszyły kategorii Dance Show Duety Seniorzy. W tej kategorii wystartowało 51 duetów. IzaOrzełowska//Kuba Mędrzycki już od pierwszej rundy Mistrzostw spodziewali się, że szala zwycięstwa rozstrzygnie się pomiędzy nimi a, niemiecką, czeską i południowoafrykańska parą. Tak też się stało w Sachsen Arena. Wygrali Tancerze Iwony Orzełowskiej zdobywając dla Polski bardzo cenny i prestiżowy tytuł. To ogromny sukces naszej pary. Kuba i Iza to finaliści trzeciej edycji You Can Dance.

Warto zauważyć, że od kilku lat Caro Dance coraz mocniej i silniej emanuje sukcesami, ale również dukacją artystyczną. Trenują tu najzdolniejsi mieszkańcy Siedlec, przyjeżdżają do nich młodzi ludzie z Warszawy, Wrocławia, Olsztyna, Starachowic, Białej Podlaskiej, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego. Caro Dance to kuźnia tanecznych talentów naszego kraju.

źródło: UM Siedlce

Odpowiedź do artykułu “Caro Dance Mistrzami Świata

  1. lodołamacz

    Bez przesady, zachwyty nad Zespołem niech czynią widzowie, nieco skromności, pozwoli Wam na większą sympatię widzów.
    A`propos Riesy, jako grupa reprezentacyjna to porażka straszna, oglądałem na żywo i było mi przykro jako Waszemu fanowi. Pozdrawiam.