Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Tragiczny wypadek Siedlce

Wczoraj (29.11) około godz. 11.00 na drodze krajowej nr 2 (trasa Warszawa – Moskwa) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku czołowego zderzenia samochodu m-ki Skoda Felicja z TIR-em zginęła 34-letnia mieszkanka pow. siedleckiego kierująca samochodem osobowym.


Koło godz. 11.00 dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym, do jakiego doszło w miejscowości Wólka Kamienna na drodze krajowej nr 2. Przybyli niezwłocznie na miejsce policjanci potwierdzili, że kierująca samochodem osobowym m-ki Skoda Felicja, w nieustalonych na razie okolicznościach, na prostym odcinku drogi zjechała nagle na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z jadącym z naprzeciwka samochodem typu TIR. W wyniku odniesionych obrażeń kierująca Skodą, 34-letnia mieszkanka pow. siedleckiego poniosła śmierć na miejscu. Pracujący przy tej sprawie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

27 listopada 2009 roku około godz. 14.00 w okolicach miejscowości Kolonia Żelków (pow. siedlecki) na drodze krajowej nr 2 doszło do groźnego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów kierowca jednego z nich, którym jest 20-letni mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Obecnie lekarze walczą o jego życie.

Jak wynika z wstępnych ustaleń 20-letni mieszkaniec pow. siedleckiego kierując samochodem osobowym m-ki Daewoo Tico wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę krajową nr 2 nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu tą trasą pojazdowi Toyota (laweta), którym kierował 37-letni mieszkaniec pow. zambrowskiego (woj. podlaskie) doprowadzając do ich zderzenia. Siła zderzenia wyrzuciła obydwa pojazdy do przydrożnego rowu, gdzie Daewoo Tico dachowało. Kierujący nim 20-latek doznał rozległych obrażeń wielonarządowych oraz poważnego urazu głowy. Obecnie lekarze walczą o jego życie w jednym z siedleckich szpitali . Drugi z kierowców, po udzieleniu mu pomocy medycznej został zwolniony do domu. Pracujący przy tej sprawie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce
źródło: KWP Siedlce