Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
PodobaMiSię i The Bartenders

Zapraszamy na energetyczny koncert muzyki reggae i ska w wykonaniu mistrzów gatunku. 27 listopada 2009 o godz. 19.00 w Klubie Studenckim PeHa wystąpi dobrze znany siedleckiej publiczności zespół PodobaMiSię oraz The Bartenders.


W PodobaMiSie chodzi o wspólną zabawę, muzyka ma bawić i cieszyć. „Nie jesteśmy profesjonalnymi muzykami , każdy zn as jest wycięty z innej bajki. Łączy nas jedna pasja i miłość do muzyki.”

Na dokładkę piątkowego wieczoru zagra również warszawski zespół The Bartenders. The Bartenders to 9-osobowe combo, które jako jedna z nielicznych formacji w Polsce gra korzenną muzykę ska. Od początku swojego istnienia zespół starał się wypracować formułę ściśle nawiązującą do jamajskich pierwowzorów – Laurela Aitkena, Jimmy’ego Cliffa czy The Skatalites. Urozmaicając swój repertuar klasykami gatunku, The Bartenders stawiają na własne utwory, a w swych inspiracjach często sięgają po materię spoza Antyli, by nadać jej charakterystyczny dla muzyki ska bujający feeling.

Przez trzy lata działalności zdążyli wystąpić z tak znakomitymi przedstawicielami światowej sceny ska i wywodzącego się z niej reggae, jak New York Ska-Jazz Ensemble, The Slackers, Don Carlos, The Aggrolites czy Rotterdam Ska-Jazz Foundation. Żywiołowość, szczerość i temperament wykonywanej przez nich muzyki nie pozwalają publiczności ustać w miejscu. Choć ich dorobek płytowy to zaledwie wydana własnym sumptem EP-ka i obecność na kilku krajowych składankach reggae i ska, uznawani są za jeden z czołowych polskich zespołów uprawiających ten styl.

Zapraszamy 27 listopada 2009r (piątek)., godz. 19.00, Klub Studencki PeHa – ul. 3-go Maja 49
CENA BILETU: 3 zł – do nabycia w Klubie peHa godzinę przed koncertem

źródło: MOK Siedlce