Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Tragiczny wypadek

Wczoraj (18.11) około godz. 16.55 na drodze wojewódzkiej W-698 (trasa Siedlce – Łosice) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku potrącenia przez samochód śmierć na miejscu poniósł 46-letni rowerzysta, mieszkaniec pow. siedleckiego.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem dostawczym m-ki Peugeot Partner 52-letni mieszkaniec pow. siedleckiego, jadący od miejscowości Mordy w stronę Siedlec, na prostym odcinku drogi potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Kierujący twierdzi, że poruszającego się rowerem ze względu na brak elementów odblaskowych i oświetlenia w rowerze zauważył w ostatniej chwili, jednak udało mu się wykonać manewr wyprzedzania. Wtedy rowerzysta wykonał niesygnalizowany manewr skrętu w lewo i nagle wjechał wprost pod wyprzedzające go auto. W wyniku odniesionych podczas zderzenia obrażeń 46-letni rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Jak potwierdzono to w czasie badania, kierujący samochodem był trzeźwy Prowadzący tą sprawę policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Jest to kolejny tragiczny przykład tego, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego poruszający się pod drogach, szczególnie po zapadnięciu zmroku, powinni używać elementów odblaskowych, które czynią ich bardziej widocznymi na drodze.

Źródło:KMP Siedlce