Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Przekręt na prawie dwa miliony złotych!

Funkcjonariusze z siedleckiej sekcji zamiejscowej mazowieckiej komendy na polecenie Prokuratury Okręgowej w Siedlcach zatrzymali Wiesława T, byłego pracownika jednego z towarzystw ubezpieczeniowych. Mężczyzna ten od 14 marca lipca 2009 wyłudził od towarzystwa ponad milion siedemset tysięcy złotych. Wiesław T. został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


W toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach ustalono, iż były już pracownik jednego z towarzystw ubezpieczeniowych, Wiesław T., zatrudniony był początkowo na stanowisku technika ubezpieczeniowego, a następnie pełnił funkcję kierownika punktu obsługi klienta w oddziale towarzystwa w Węgrowie. W latach 2004-2009 ,,wytworzył” łącznie 403 polecenia wypłat świadczeń z polis osób ubezpieczonych w tymże towarzystwie. Mężczyzna w większości przypadków wskazywał, iż wypłata świadczenia jest spowodowana zgonem rodzica lub zgonem rodzica małżonka ubezpieczonego, przy czym pieniądze pochodzące z tych świadczeń ,,polecił” przelać na własne rachunki bankowe prowadzone w kilku bankach.

Jako kierownik punktu obsługi klienta Wiesław T. posiadał uprawnienia do podejmowania decyzji w zakresie przyznawania świadczeń poszczególnym ubezpieczonym osobom i miał dostęp do haseł operatorów systemu informatycznego obsługującego świadczenia (ROS).

Działając w ten sposób Wiesław T. doprowadził towarzystwo ubezpieczeniowe do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie powyżej miliona siedmiuset tysięcy złotych. Wiesław T. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Opracowano na podstawie informacji z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

źródło: Materiały prasowe KWP Radom

Odpowiedź do artykułu “Przekręt na prawie dwa miliony złotych!