Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Grupa MoCarta w Siedlcach

Już 30go listopada w siedleckim NovymKinie wystąpi Grupa MoCarta.


„Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia.

Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi” (Artur Renion) – to motto, jakie Grupa MoCarta realizuje w swojej pracy artystycznej. Grupa jest kwartetem smyczkowym o ambicjach kabaretu muzycznego. Zespół tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Wspólną działalność w nieco innym składzie muzycy rozpoczęli w 1995. Wtedy to z Grupą MoCarta występował tragicznie zmarły w 2000 roku wiolonczelista Artur Renion.

Jednak Grupa MoCarta to nie tylko kabaret muzyczny. Zespół występuje również z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką rozrywkową (współpracował m.in. z takimi artystami jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Grupa pod Budą, Marian Opania, Włodzimierz Korcz, Artur Andrus, Czerwony Tulipan, Kayah, Piasek oraz mim Ireneusz Krosny). Są również często zapraszani do sal filharmonicznych w całej Polsce, a także wyjeżdżają na koncerty zagraniczne (Niemcy, Szwecja, Słowacja, Litwa, Ukraina, Chiny, Japonia). Grupa MoCarta wystąpi w Siedlcach po raz kolejny. Tym razem z najnowszym programem – Dla Elizy.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZJgRtOQw2ac[/youtube]

Zapraszamy 30 listopada 2009r., godz. 17.00, NoveKino Siedlce. Bilety do nabycia w MOK, ul. Berka Joselewicza 3. CENA BILETU: 40 zł.

źródło: MOK Siedlce