Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Policja zapobiegła tragedii

Wczoraj (12.11) po godzinie 17.00 na jednym z osiedli mieszkaniowych w Siedlcach interweniujący policjanci zapobiegli samobójstwu, jakie chciał popełnić 22-letni mężczyzna. Desperat uzbrojony w noże siedział na parapecie okna w mieszkaniu znajdującym się na czwartym pietrze bloku grożąc, że skoczy. Dzięki opanowaniu oraz sprawnie prowadzonym działaniom ratunkowym zdesperowanego mężczyznę udało się odwieść od jego zamiaru.

Wczoraj (12.11) po godzinie 17.00 dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony o bardzo groźnym zdarzeniu. Na jednym z osiedli mieszkaniowych w Siedlcach na parapecie okna w mieszkaniu znajdującym się na czwartym piętrze bloku usiadł 22-letni mężczyzna grożąc, że chce popełnić samobójstwo. Dodatkowo uzbroił się w kilka noży. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zauważyli w jednym z okien sylwetkę mężczyzny. Na miejsce natychmiast wezwano straż pożarną i pogotowie. W związku z tym, że sytuacja była bardzo poważna, na miejsce skierowano policyjnych negocjatorów.

Jednak policjanci, którzy zjawili się na miejscu, jako pierwsi podjęli działania mające na celu niedopuszczenie do tragedii. Ostrożnie zaczęli nawiązywać kontakt słowny z desperatem. Po krótkich negocjacjach udało się namówić mężczyznę do zejścia z okna. 22-latek zgodził się na udzielenie mu pomocy medycznej. Jednak rozmawiających ratowników ubezpieczał patrol policji, czekający w gotowości na korytarzu klatki schodowej. Doświadczeni policjanci doskonale wiedzieli, że zachowanie mężczyzny w każdej chwili może ulec zmianie. Już wkrótce znalazło to potwierdzenie w rozwoju wypadków. Po zejściu z parapetu i krótkiej rozmowie z ratownikami uzbrojony w noże mężczyzna na powrót stał się bardzo agresywny. Wtedy do akcji błyskawicznie wkroczyli obecni tam funkcjonariusze, obezwładniając desperata i odbierając mu noże. Cała akcja zakończyła się szczęśliwie i nie doszło do tragedii. Ze względu na zły stan psychiczny decyzją lekarza 22-latek został przewieziony do szpitala, gdzie otoczono go specjalistyczna pomocą medyczną.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce
źródło: KWP Radom