Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Możliwe skażenie terenu w Ujrzanowie

Jak donosi TVN24 Na drodze krajowej K-2 w miejscowości Ujrzanów doszło do groźnego zderzenia dwóch tirów. W jednym z pojazdów rozszczelnieniu uległy dwa zbiorniki, z których wydobywa się substancja chemiczna.

Na miejscu są policjanci i strażacy, którzy starają się zapobiec skażeniu terenu. Do zderzenia doszło o godzinie 7.30. Według wstępnych ustaleń, do wypadku doszło po tym, jak kierujący tirem obywatel Białorusi najechał na tył innej ciężarówki (kierowca tego pojazdu również jest obywatelem Białorusi).

– W wyniku zderzenia w pojeździe, którym kierował sprawca zderzenia, rozszczelnieniu uległy dwa 1000-litrowe zbiorniki, z których na zewnątrz wydobywa się nieokreślona bliżej substancja chemiczna. Siła uderzenia wyrzuciła jeden z tych zbiorników na jezdnię – informuje kom. Jerzy Długosz z siedleckiej policji.

Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych. Na miejscu są strażacy, którzy starają się nie dopuścić do ewentualnego skażenia terenu. Policjanci z kolei zabezpieczają miejsce zdarzenia i kierują ruchem, który odbywa się wahadłowo.

źródło: tvn24