Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Koncert charytatywny w PeHa

Dnia 20 listopada 2009 w siedleckim klubie Peha odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację i leczenie chorej na rdzeniowy zanik mięśni Eweliny Skarżyńskiej (18 l.), pochodzącej z okolic Węgrowa.


Organizatorem jest węgrowskie Stowarzyszenie Przestrzeń. Impreza jest częścią akcji pomocy „Pomóż Ewelinie”, trwającej nieprzerwanie od 3 lat. Dotąd w ramach akcji udało się zorganizować wiele koncertów oraz kwest na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Koncert wspierają następujące firmy oraz instytucje: Gabra z Węgrowa, Rolmlecz z Węgrowa, Sigma z Węgrowa, Dorfa z Suchożebr, Usługi Introligatorsko – Poligraficzne Pieńkowska Mariola Pieńkowski Andrzej S.C. z Siedlec oraz Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.

W koncercie udział wezmą:
Złodzieje Rowerów (Zambrów)
Zespół działający od 1993 r. Kapela łącząca energię, szczerość, doświadczenie oraz zaangażowanie. Nie da się przejść obojętnie obok tej załogi! Mają na koncie kilka wydawnictw, ostatnie pt. “…Gdy wrzała krew 1995-1999″, wydane nakładem Refuse Records.
www.zxrx.pl

Maszyny i Motyle (Warka)
O tej kapeli będzie jeszcze głośno! Trio grające niekonwencjonalną mieszankę noise, experimental i post rocka. Żywego perkusistę zastępuje komputer, a niezapomnianego charakteru nadają multimedialne wizualizacje. Tematem przewodnim projekcji są filmy propagandowe z lat ‘50.
www.myspace.com/maszynyimotyle

[peru] (Węgrów/Lublin)
Działa od lata 2005 r. Z mieszanym powodzeniem próbuje uprawiać własną działkę na polu zgrzytu, jazgotu i hałasu. Bez etosu, patosu, stresu i chorych ambicji. W zgodzie i harmonii z zasadami DIY oraz DIFM (do it for me) i IWDIFY (I will do it for you). Tu i ówdzie ich muzyka porównywana do zgrzytów Fugazii, czy Ewy Braun. Podczas koncertu odbędzie się premiera ich pierwszej długogrającej płyty pt. “Strach”.
www.myspace.com/peruband

Burst In (Warszawa/Biała Podlaska)
Ich muzykę można określić jako szybki, sprawnie zagrany pozytywny hardcore punk. Atutem tej załogi jest charakterystyczny wokal oraz teksty w języku polskim. Jeden z utworów zespołu został wydany przez Refuse Records na składance “Warsaw is Burning”.
www.myspace.com/burstwarsaw

Alternatywa & Przyjaciele (Siedlce)
Po prostu hip hop w konkretnym wydaniu. Prócz Alternatywy podczas godzinnego seta wystąpią także inne zaprzyjaźnione składy: Projekt Ns3e, Kolokos, Ósmy Kontynent, Poziom Zero Dwa, NSK.
www.myspace.com/alternatywasiedlce

20.11.2009, Siedlce
Start g. 18:00, wstęp 15,00 zł.
Miejsce: klub PeHa (ul. 3 maja 49)

Wiecej informacji: www.pomozewelinie.blogspot.com, www.dziura.wordpress.com.
Zachęcamy Państwa serdecznie do udziału w wydarzeniu! Pamiętajmy o tym, że każdy gest pomocy jest niezwykle ważny.