Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Zadymiarze przed sądem

W nocy 31 października w policyjnym areszcie zatrzymano siedmiu mieszkańców Siedlec. Mężczyźni ci około godz. 1.20 przed jedną z siedleckich dyskotek próbowali wszcząć bójkę.

W całej awanturze uczestniczyło około 20 osób. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji siedleckich policjantów nie dopuszczono do eskalacji zdarzenia. Zatrzymani już stanęli przed sądem, który ukarał ich wysokimi grzywnami.

W nocy 31 października do dyżurnego siedleckiej komendy zadzwonił pracownik ochrony jednej z siedleckich dyskotek. Dzwoniący poinformował, że przed lokalem stoi agresywna grupa około 20 osób. Uczestnicy awantury zachowują się w stosunku do siebie agresywnie, wulgarnie i najprawdopodobniej zmierzają do wspólnej bójki. Na miejsce natychmiast skierowano patrole policyjne. Funkcjonariusze przybyli na miejsce w samą porę, gdy awantura nie przerodziła się jeszcze we wspólną bijatykę.

Część z awanturników na widok policjantów rozbiegła się w różnych kierunkach. Policjanci zatrzymali na miejscu 7 najbardziej „aktywnych” uczestników zajścia. Zostali oni przewiezieni do komendy, gdzie potwierdzono, że wszyscy są pod znacznym wpływem alkoholu. Uczestników awantury, którymi byli mężczyźni w wieku od 20 do 29 lat, osadzono do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Wczoraj (01.11.) wszyscy zostali dowiezieni do Sądu na rozprawy w trybie przyśpieszonym. Sąd zarzucił im zakłócenie ładu i porządku publicznego z pobudek chuligańskich i ukarał grzywnami po 1000 złotych.

Autor: kom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach