Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
51 Zaduszki Jazzowe

Już 5 listopada odbędą się 51 Zaduszki Jazzowe w Siedlcach.


Przedsięwzięcie to od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta i całego regionu. Podczas tegorocznych, 51. Siedleckich Zaduszek Jazzowych, odbędzie się cykl wyjątkowych koncertów, które z pewnością zaspokoją nawet najbardziej wyrafinowane gusta Słuchaczy.

51. Siedleckie Zaduszki Jazzowe odbędą się 5 listopada 2009r. w NoveKino Siedlce. Dzięki dofinansowaniu imprezy przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego otrzymaliśmy możliwość zaproszenia najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych.

Już o godz. 19.00 na scenie zaprezentuje się Leszek Możdżer, jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, pianista światowej klasy, odważny eksplorator, oryginalny twórca posiadający własny język muzyczny.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VoF-IMtJXLs[/youtube]

Jacek Cieślak z Rzeczpospolitej tak przedstawia osobę Leszka Możdżera: „Na początku zaskoczył melomanów młodzieńczymi interpretacjami Chopina, ale i dziś jego muzyka przesycona jest aurą tego kompozytora. Możdżer wchodzi z nim w dialog, rozwijając własną stylistykę. Jest największym od lat objawieniem polskiej pianistyki, solistą łączącym klasykę z jazzem.”

Kolejnym punktem wieczoru będzie koncert Włodzimierza Nahornego. Pianista z towarzyszącymi muzykami zaprezentuje program „FANTAZJA POLSKA”, składający się z interpretacji dzieł trzech polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina – Fantazja Polska i preludia, Karola Szymanowskiego – Mity oraz Mieczysława Karłowicza – Koncert skrzypcowy A – dur i pieśni. Oryginalne partie fortepianowe przeplatają się tu z przetworzeniami tematów oraz z nowym materiałem napisanym przez Włodzimierza Nahornego. Z tym wszystkim integralnie związane są partie improwizowane przez samego mistrza jak i przez zaproszonych przez niego muzyków. Mariusz Bogdanowicz, Piotr Biskupski, Henryk Gembalski, Dorota Miśkiewicz i Wojciech Staroniewicz to czołówka polskiej sceny jazzowej, artyści od wielu lat związani z muzyką Włodzimierza Nahornego, doskonale czujący jej specyfikę i niepowtarzalne piękno.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K-sEQGYqfD0[/youtube]

Kwintet EASTCOM zagra na finał 51. Siedleckich Zaduszek Jazzowych. Ich twórczość to elektryzująca muzyka z duszą, a słuchanie jej jest wielką inspiracją. Zespół założony został przez pianistę Seba Bernatowicza i saksofonistę Ryszarda Krawczuka. Skład zespołu uzupełniają znakomici instrumentaliści: Jan Pilch, Grzegorz Bąk oraz Filip Mozul. W 2006 r. EASTCOM nagrał swoją pierwszą płytę TEEN LOVER, z której materiał zaprezentują podczas Siedleckich Zaduszek.

W ramach tegorocznych koncertów zaprezentowanych zostanie ponad 30 utworów wokalno-instrumentalnych. Zaduszki to kilka godzin najlepszej muzyki i dwunastu wspaniałych wykonawców, tworzących wspaniałą atmosferę i niezapomniany klimat.

Cena biletu: 50 zł w przedsprzedaży, 60 zł w dniu koncertu.

Bilety dostępne w sprzedaży od 19 października 2009r. w tymczasowej siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Berka Joselewicza 3 od pon. do pt. w godz. 8.00 – 18.00.

źródło: MOK Siedlce/mok.siedlce.pl