Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu




Szajka włamywaczy rozbita!

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KMP w Siedlcach zakończyli postępowanie przeciwko 11 osobowej grupie włamywaczy. W jej skład wchodziło 8 dorosłych i 3 nieletnich.

Mężczyznom w wieku od 15 do 35 lat, którzy są mieszkańcami miasta i gminy Siedlce, udowodniono popełnienie 46 czynów. Są to m. in. kradzieże z włamaniem, kradzieże i paserstwo. Dwóch z nich przebywa w areszcie. Pozostali dorośli dobrowolnie poddali się karze. Nieletni natomiast za przestępstwa te odpowiedzą przed sądem dla nieletnich

Podejrzani swą przestępczą działalność rozpoczęli w nocy z 13/14 stycznia 2009 roku, włamując się do pomieszczenia gospodarczego Regionalnych Związków Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Siedlcach. Ich łupem padło około pół tony węgla. Jednak po tym włamaniu grupa zmieniła zainteresowania i zaczęła okradać samochody. Z pojazdów ginęły głównie radia i odtwarzacze oraz radia CB, lecz włamywacze nie gardzili również innymi przedmiotami, które akurat znajdowały się w pojazdach. Funkcjonariusze pracujący przy tych sprawach wytrwale gromadzili dowody, które mogłyby naprowadzić ich na sprawców serii włamań. Wytężona praca policjantów zakończona została sukcesem. Szajka pozostawała anonimowa do marca 2009. Wtedy też nastąpił przełom w sprawie. Na podstawie zgromadzonych dowodów wytypowano jednego ze sprawców. Był nim 27 letni mieszkaniec gm. Siedlce. Analizując poszczególne sprawy funkcjonariusze powiązali ze sobą wiele poszlak, które świadczyły o tym, że serii włamań dokonują ci sami sprawcy. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy jednoznacznie potwierdził ich wstępną wersję. Sprawa została ostatecznie zamknięta przez śledczych 9 października. Jej efektem jest udowodnienie 11 sprawcom 46 przestępstw. Dwóch dorosłych członków grupy zostało tymczasowo aresztowanych, natomiast pozostali dobrowolnie poddali się karze. Nieletni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Autor: kom. Jerzy Długosz
KMP Siedlce