Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Akcja „bezpieczny student”

Siedlce to duży ośrodek akademicki we wschodniej części woj. mazowieckiego. Obecnie na terenie miasta znajdują się dwie wyższe uczelnie, tj. Akademia Podlaska oraz Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania.

Wraz z inauguracją roku akademickiego 2009/2010 naukę w nich rozpocznie około 16 tyś. studentów. Aby studencka edukacja przebiegała bezpiecznie Komenda Miejska Policji w dniu 2 października rozpoczęła działania prewencyjne „Bezpieczny student”.

Wielu ze studentów siedleckich uczelni przybywa do naszego miasta z innych regionów Polski. Nowe środowisko jak i miejsce pobytu stwarza dla tych ludzi wiele niebezpiecznych sytuacji, które w konsekwencji prowadzą do tego, że stają się oni ofiarami przestępstw. Aby uniknąć takich sytuacji Komenda Miejska Policji rozpoczęła działania prewencyjne pod nazwą „bezpieczny student”. Polegają one na kierowaniu w rejony uczelni i miejsc najczęściej odwiedzanych przez studentów zwiększonej ilości patroli policyjnych.

Są to zarówno patrole umundurowane jak i „po cywilnemu”. Działania takie będą prowadzone szczególnie w weekendy oraz dni wolne od nauki, tak aby „siedleccy żacy’ mogli bezpiecznie spędzić chwile kiedy nie muszą poświęcać się nauce. Jak wskazują policyjne statystyki to oni często stają się ofiarami pobić, rozbojów i wymuszeń rozbójniczych i innych przestępstw. Siedleccy funkcjonariusze w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa ze swej strony dołożą wszelkich starań, aby ten okres życia spędzony w naszym mieście przez studentów zapamiętany został dobrze

W dniu 2 października w czasie gromadzenia materiału do tej informacji nad Siedlcami spadł przelotny deszcz. W jego wyniku nad budynkiem Rektoratu Akademii Podlaskiej w Siedlcach powstała tęcza której początek znajdował się na dziedzińcu Rektoratu. Jest to niewątpliwie bardzo dobra wróżba dla rozpoczynających nowy rok Akademicki 2009/2010.

źródło: KWP Siedlce