Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Na rozbój z kulami

Najbliższy miesiąc w areszcie tymczasowym spędzi pewien 21 letni mieszkaniec Siedlec. Aresztowany w dniu 26 września pobił i okradł 2 dziewczyny i chłopaka.

Sprawca już po godzinie od chwili popełnionego rozboju został zatrzymany przez policjantów. Najprawdopodobniej dla zmylenia ewentualnych ofiar na przestępstwo wyruszył używając do poruszania się kul ortopedycznych. Za czyn ten grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Trudno odpowiedzieć na pytanie, po co zdrowy 21 latek używa do poruszania się kul ortopedycznych. Najprawdopodobniej dla zmylenia ewentualnych ofiar, bo przecież widok osoby na kulach nie wzbudza naszych podejrzeń, a jedynie współczucie. O tym, co miał na myśli sprawca, w najbliższym czasie będzie mógł opowiedzieć przed sądem, odpowiadając za rozbój, który popełnił 26 września około godz. 22.30 na jednej z wylotowych ulic Siedlec.

Do przechodzących tamtędy 3 dziewczyn i chłopaka podszedł młody mężczyzna poruszający się „o kulach” i zażądał wydania wartościowych przedmiotów. Gdy spotkał się ze zdecydowaną odmową, ku zdziwieniu pokrzywdzonych odrzucił kule i po kolei zaczął bić swoje ofiary. Zszokowani i wystraszeni młodzi ludzie wydali mu telefon komórkowy. Po jego zrabowaniu „uzdrowiony kaleka” z kulami pod pachą oddalił się w nieznanym kierunku. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawcy. Już niecałą godzinę od chwili zaistnienia zdarzenia jeden z patroli zauważył poruszającego się na kulach młodego mężczyznę. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy i dowieziony do komendy, gdzie rozpoznano go jako sprawcę napadu. Jak się miało również okazać w czasie badań lekarskich nie posiada on żadnego urazu, ze względu na który musi korzystać z kul. Z odpowiedzią na pytanie więc po co poruszał się „o kulach”, będziemy musieli jeszcze poczekać.
Zatrzymany najbliższy miesiąc spędzi zgodnie z decyzją Sądu w areszcie tymczasowym. Za przestępstwo rozboju popełnione „na kulach” grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji Radom

2 odpowiedzi do artykułu “Na rozbój z kulami