Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Złodzieje samochodu zatrzymani!

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch 19 letnich mieszkańców Siedlec. Mężczyźni ci z parkingu przed jednym ze sklepów w mieście skradli seata toledo. Zatrzymani odpowiedzą za kradzież samochodu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny komendy został powiadomiony przez 22 letnią mieszkankę powiatu siedleckiego, że nieznany sprawca skradł jej seata. Pokrzywdzona pozostawiła auta na parkingu przed sklepem około godz. 16.00, i gdy powróciła tam około 18.00 stwierdziła, że auto zniknęło. Policjanci natychmiast przystąpili do zbierania informacji o przestępcach. Ich żmudna praca uwieńczona została sukcesem. W niespełna 24 godz. od chwili zgłoszenia o kradzieży złodzieje zostali ustaleni. Funkcjonariuszom zależało również na odzyskaniu skradzionego samochodu.

Policjanci zastawili na nich pułapkę. W czasie gdy przemieszczali się skradzionym autem po drogach gminy Siedlce, zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Pomimo młodego wieku sprawcy są doskonale znani tutejszym funkcjonariuszom. Złodzieje usłyszeli już zarzut kradzieży samochodu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

za: KPW Radom / kpw.radom.pl