Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
TSA w Siedlcach!

Już 5go lipca zagra w Siedlcach jeden z legendarnych zespołów uważany za prekursora muzyki heavy metalowej w Polsce – TSA!

Koncert odbędzie się 5go lipca na terenie Siedleckiego Amfiteatru w ramach „I Siedleckiego Rock Open Air Festival„, początek o godzinie 19.00. Bilety po 5zł do nabycia przed koncertem.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5hCOm7ms2rc[/youtube]
TSA – Alien (akustycznie)

W początkowym okresie działalności TSA czerpało z dokonań muzycznych grup AC/DC i wczesnego Led Zeppelin. Jednak nagrania studyjne udowadniają wykrystalizowanie się własnego stylu zespołu. Na zagranicznej wersji płyty Heavy Metal World z 1984 r. słychać inspiracje ówczesnym metalem, ale na następnym, polskojęzycznym albumie Rock ‚n’ Roll i kolejnych wydawnictwach zespół udowodnił, że czerpie z tradycji na swój własny sposób.

Na najnowszym albumie TSA, Proceder, obok tradycyjnych, rockowych i hard rockowych utworów (tytułowy Proceder, Spóźnione Pytania czy Tratwa), pojawiają się rozwiązania nowatorskie (Matnia, To Nie Jest proste, Twoja Szansa I i Twoja Szansa II czy Płonę, Płonę), ekspresyjna pieśń (List XX), a nawet eksperymenty z soulowymi zaśpiewami (Mój Cień Omija Mnie) i kołyszącym, lekko funkowym rytmem (Tak – Nie – Tak).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sePiAUNM3Pw[/youtube]
TSA – Jestem głodny

W latach osiemdziesiątych teksty do utworów TSA pisał Jacek Rzehak. Miały one charakter kontestatorski, wyrażały niezgodę na komunistyczną „poprawność”. W dalszym okresie autorem słów do muzyki grupy był jej wokalista, Marek Piekarczyk. Jego teksty z płyty 52 Dla Przyjaciół są dość frywolne i „zabawowe”, lecz te z Procederu mówią o ludzkich wadach, i o tym, jak wielką krzywdę można wyrządzić wrażliwej jednostce kłamstwem i obłudą.

źródło: Wikipedia, inf. własna

Odpowiedź do artykułu “TSA w Siedlcach!