Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Handlował nawigacjami z nielegalnym oprogramowaniem

Policjanci z zespołu do walki z korupcją komendy w Siedlcach w czasie prowadzonych działań kontrolnych zabezpieczyli 127 sztuk nawigacji samochodowych, w których wykorzystywano nielegalne oprogramowanie. Handlem tymi urządzeniami zajmował 41-letni siedlczanin. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak wynikało z uzyskanych przez policjantów informacji, na terenie jednego z targowisk miejskich można zakupić nawigacje samochodowe po bardzo konkurencyjnych cenach, w stosunku do cen tego typu urządzeń oferowanych w sklepach komputerowych i motoryzacyjnych. Nawigacja samochodowa działa przy wykorzystaniu programu komputerowego. Jak się okazało konkurencyjność ceny wynikała z tego, że sprzedający je mężczyzna instalował w tych urządzeniach nielegalne oprogramowanie.

Jednak tego typu proceder jest przestępstwem kradzieży wartości intelektualnych chronionych prawem autorskim. W czasie przeprowadzonej wczoraj kontroli targowiska, policjanci na jednym ze stoisk zabezpieczyli 127 sztuk takich nawigacji. Sprawca do nielegalnego kopiowania programów wykorzystywał własny sprzęt komputerowy. W związku z tym policjanci zabezpieczyli również jego laptopa. W najbliższym czasie siedlczanin usłyszy zarzuty kradzieży programów komputerowych, a przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: http://www.kwp.radom.pl/?id=106&art=2312