Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Nielegalna hurtownia

Za nielegalne wprowadzenie do obrotu akcesoriów o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym odpowiedzą właściciele jednej z firm mających swą siedzibę na terenie powiatu siedleckiego.

Małżeństwo prowadzące prywatną działalność gospodarczą za pomocą internetu oferowało do sprzedaży pałki teleskopowe oraz pałki typu „TONFA”. W czasie przeszukania przeprowadzonego w siedzibie firmy funkcjonariusze znaleźli 3655 pałek przygotowanych do sprzedaży. Tego typu nielegalna działalność gospodarcza zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Prowadzone przez policjantów obserwacje stron internetowych naprowadziły ich na trop nielegalnej działalności prowadzonej przez pewna osobę. Otóż osoba ta przy wykorzystaniu popularnego portalu aukcyjnego w internecie oferowała do sprzedaży różnego rodzaju pałki teleskopowe oraz pałki typu „TONFA”.

Używanie tego typu akcesoriów militarnych przez osoby nieupoważnione może stworzyć ogromne zagrożenia dla zdrowia a nawet życia ludzkiego. W związku z tym zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami wyrabianiem i obrotem tego typu akcesoriami mogą zajmować się tylko odpowiednie firmy, które posiadają koncesję wydaną przez MSWiA. Prowadzone przez policjantów czynności pozwoliły na ustalenie, że osoba ta swą działalność prowadzi na terenie powiatu siedleckiego i robi to niezgodnie z przepisami gdyż nie posiada takiej koncesji. Po ustaleniu adresu firmy na miejsce udali się policjanci z wydziału do walki z przestepczością gospodarcza siedleckiej komendy. Przeprowadzone w firmie przeszukanie potwierdziło w całości ustalenia funkcjonariuszy. W trakcie tego przeszukania ujawniono 3349 pałek teleskopowych różnego typu oraz 306 pałek typu „TONFA”. Dzięki działaniom policjantów zabezpieczony sprzęt nie trafi już w niepowołane ręce. W najbliższym czasie właściciele firmy usłyszą zarzuty prowadzenia nielegalnej działalności gospodarczej a przestępstwo to jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: http://www.kwp.radom.pl/?id=106&art=arch