Siedlce

Tygodniowe przypadki Covid-19 dla miasta Siedlce i powiatu
Alosza Awdiejew w Siedlcach!

Już 26go czerwca o godzinie 19.00 w Sali Widowiskowej CKiS rozpocznie się koncert pt. „Słowiańska dusza” w wykonaniu Aloszy Awdiejewa wraz z zespołem.

Alosza na scenie i dla przyjaciół, formalnie Aleksy Awdiejew), obecnie od dziesięciu lat obywatel polski, urodził się w Stawropolu na północnym Kaukazie. Swoje pierwsze występy sceniczne rozpoczął mając sześć lat, śpiewając kołysanki i piosenki popularne ze swoją matką, która była nauczycielką rosyjskiej literatury i języka i śpiewała na scenie amatorskiej. Ukończył średnią szkołę muzyczną z dyplomem chórmistrza.

Przez trzy lata prowadził amatorskie chóry i orkiestry w Moskwie i okolicach. Później studiował anglistykę na Uniwersytecie Moskiewskim. Jednocześnie występował w teatrze studenckim, kabarecie i uprawiał pantomimę. Na drugim roku studiów uzyskał stypendium Radia Moskiewskiego i rozpoczął studia na filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Występował w kabaretach studenckich, a już jako student otrzymywał nagrody w konkursach studenckich prac naukowych. Dyplom uzyskał z wyróżnieniem, ożenił się z Polką i został zaangażowany jako asystent na filologii rosyjskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Od 1976 roku zaczął z powodzeniem śpiewać swe romanse i piosenki w legendarnej „Piwnicy pod Baranami”. Swoje pasje jazzowe realizował grając na fortepianie w zespołach „Beale Street Band”i „Playing Family”. Jednocześnie zajmował się pracą naukową, którą efektem było uzyskanie tytułu doktora, a później doktora habilitowanego nauk humanistycznych. Obecnie pracuje na stanowisku profesora w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej na Wydziale Studiów Politycznych i Międzynarodowych UJ. Zajmuje się m. in. gramatyką komunikacyjną i funkcjonowaniem języka w środkach masowego przekazu.

Wiele czasu poświęca na działalność artystyczną. Koncertuje w kraju i za granicą (Berlin, Paryż, Nowy Jork, Chicago, Tel-Awiw). Nagrywa recitale, spektakle i programy telewizyjne. Uczestniczy w filmach, serialach i programach telewizyjnych i radiowych. Nagrywa płyty, pisze scenariusze i felietony. W wolnych chwilach gra w tenisa, przyrządza potrawy kuchni kaukaskiej, uczy się języków. Fascynuje go komputer, jest domatorem, ma uroczą żonę i dwóch dorastających synów.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ar3sdoNdKZE[/youtube]

Bilety na koncert do nabycia w kasie CKiS w godz 16.00 – 20.00, cena 50zł

źródło: Oficjalna strona Artysty